Madagaskar 1942

Seria: Historyczne Bitwy
Wydawnictwo: Bellona
historia
Marcin

Afrykańska wyspa Madagaskar, położona u wejścia do Oceanu Indyjskiego, była kolonią francuską, która po wojennej klęsce metropolii w 1940 roku opowiedziała się za nowymi władzami francuskimi w Vichy. Odmówiła tym samym wszelkiej współpracy nie tylko z przedstawicielami "Wolnej Francji" gen. de Gaulle'a, ale też zerwała układy z dotychczasowymi sojusznikami. W książce przedstawiono, po raz...

W książce przedstawiono, po raz pierwszy w historiografii polskiej, przebieg tych walk o Wielką Wyspę (jak zwano Madagaskar), a także wpływ operacji "Torch" na dalsze dzieje Madagaskaru. Omówiono również polskie ślady w jej historii.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=4891

źródło okładki: http://alejka.pl/madagaskar-1942.html

Czytacz | 2015-08-06

Bardzo dobra, autor jak zawsze trzyma poziom. No i zupełnie nieznany temat - można spokojnie polecić każdemu zainteresowanemu działaniami z czasów II Wojny Światowej.

Ezys | 2015-12-04
juraszko | 2015-07-26