Port Artur 1904

historia
831108517X
Historyczne Bitwy
wojskowość powszechna

Bardzo dobra pozycja o samym konflikcie rosyjsko-japońskim, jak i obronie Port Artur. Trzeba czytać uważnie, ponieważ sama ilość nazw, i typów okrętów jest bardzo duża.

Kiedy czyta się o historii konfliktów między Japonią a Rosją, temat Portu Artur jest opisywany dość skrótowo i pobłażliwie. To, że Eskadra podejmowała próby w wyjścia z portu, Rosjanie lekceważyli wroga i następnie przechodzi się do opisywania poprzeczki (pałeczki) nad T. Gdzie 11 miesięczne oblężenie, dość krwawa taktyka japońskiej piechoty, wykorzystanie na masową skalę...

• Historyczne Bitwy
  • Historia