Daleka jest droga do szczęścia

Tłumaczenie: J. Kamińska
Wydawnictwo: Akapit
Weit ist der Weg zum Glück
83-85397-35-3
romans, droga, szczęscie, uczucia
Marek

Nad alpejskim urwiskiem stoi roześmiana dziewczyna, Agata Laneck. Przyszła tu, by cieszyć się pięknem pejzażu. Nagle zrywa się burza. Aga chroni się przy drzewie, ale niespodziewanie męskie silne ramiona odrywają ją od pnia i przenoszą w bezpieczne miejsce. Drzewo osuwa się w przepaść. W półmroku groty Aga patrzy na swojego zbawcę i czuje, że odtąd jej życie będzie miało inną wartość. Niczego...

Niczego jednak nie dowie się o tym tajemniczym mężczyźnie. Ten wyzna jej tylko, że jest żonaty z niekochaną kobietą, która nigdy nie zwróci mu wolności. Aga patrzy za odchodzącym i wie, że choć nie znają nawet swych imion, będą o sobie pamiętać.

I tym razem Jadwiga Courths-Mahler doprowadzi swych bohaterów do szczęśliwego zakończenia, lecz będą musieli przejść wiele prób i odmian losu, zanim będą mogli się połączyć.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: wydawca

Elżbieta | 2015-11-19
Przeczytana: sierpień 2015

Po tę książkę sięgnęłam jak po swego rodzaju ciekawostkę. O autorce przeczytałam kiedyś, że była taką Danielle Steel swojej epoki i muszę przyznać, że to porównanie jest nadzwyczaj trafne, bo obie pisarki lubują się w sztampowych i trywialnych romansach. Stworzona historia jest banalna i na kilometr wieje od niej naiwnością, a opisywani bohaterowie są zawsze (lub prawie zawsze) honorowi, dumni, uczciwi, godni zaufania, szczerzy. Jakby tego było mało, wszystkie te pozytywne cechy mają wypisane na twarzy i wszyscy wokół potrafią w nich czytać jak w otwartej księdze. Godna pozazdroszczenia umiejętność, bo ja nie potrafię po pierwszym rzucie oka na czyjąkolwiek twarz wymienić wad i zalet osoby, której nigdy wcześniej nie widziałam na oczy.
Niekłopotliwa (kieszonkowe wydanie!) wakacyjna lektura, w sam raz na plażę, czy na słoneczne popołudnie spędzone w hamaku, przez którą się szybko i bez wielkiej przykrości przebrnie, pouśmiecha przy niektórych rozdziałach i szybko o niej zapomni...

Xsenia | 2016-05-13

Łatwe i przyjemne. Szybko się czyta.

Małgosia | 2015-03-30
CiekawskaFrotka | 2016-01-21