Bezgwiezdna noc

Tłumaczenie: Piotr Kucharski
Cykl: Legenda Drizzta (tom 8)
Wydawnictwo: ISA
Starless Night

Wciąż przytłoczony śmiercią Wulfgara, Drizzt nie ma czasu opłakać przyjaciela, bowiem mroczne elfy zbierają się już w pieczarach głęboko pod Mithrilową Halą. Aby ocalić swój przybrany dom, będzie musiał wrócić do miasta, w którym się urodził, nikczemnego Miasta Pająków. Menzoberranzan jest jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w groźnym Podmroku, ale dla Drizzta, renegata, za którego głowę w

Dreddenoth | 2014-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2014

Piękne opisy walk, pojawiają się postaci z wcześniejszych książek, Enteri Drizzit Jarlaxe i wielu innych. Sprawia że te książkę się połyka, miło było gdy Drizzit stosował manewry których uczył się jeszcze od Zaknafeina... Nie podobała mi się postać Catie-brie, z tej sympatycznej dziewczyny stała się wojowniczką by teraz stać się zarozumiała gówniarą... Mimo wszystko książka bardzo dobra

Zbigniew Biegun | 2015-02-24

Nawet dla fanów Forgotten Realms i Drizzta to będzie gniot. W tej książce powtarzane są po raz kolejny motywy z poprzednich książek, nic nowego.
Książka wprowadza bardzo mało do serii, jeśli czytało się poprzednie części to ta będzie mixem wszystkiego co już znacie powtórzone po raz czwarty albo nawet piaty.
Dla kogoś nie znającego Drizzta może być to nawet ciekawe, chociaż nie wiem czy się połapie w gąszczu postaci.

Tylko dla twardzieli którzy chcą zaliczyć cala serie.

MatiOti | 2016-01-13
Przeczytana: styczeń 2016

Tym razem nie na temat treści książki, ale prezencji owej: no co jak co, ale okładka tego starszego wydania była arcy-prze-straszna i dodatkowo nijak nie pasująca do zawartości książki :)

Dyfcia001 | 2015-10-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Moja przygoda z Drizztem dalej trwa! Przyznam, że znudziło mi się już czytanie jak to drow renegat ucieka przed swym mrocznym dziedzictwem, które nie daje za wygraną, dlatego ,,Bezgwiezdna Noc" nie należała do moich ulubionych części opowieści o Mrocznym Elfie.
Och, i jeszcze Artemis Entreri! Nie ukrywam, że lubię najemnego zabójcę, ale bez przesady! On się tłucze z Drizztem bodajże trzy książki! Mogłoby to-to w końcu paść!
Cóż, moją pierwszą reakcją na widok okładki, były słowa: ,,To on jeszcze nie padł?"
Nie przepadam również za czytaniu o tym, jak to Drizzt gonił za drowami w Podmroku. Jakoś nie przepadam za tym mrocznym miejscem, wolę jak się tłuką na otwartej przestrzeni.
Muszę jednak dodać, że oczywiście ciekawie napisane i jest dużo akcji. A jak ktoś lubi czytać o zabawie w berka z Mrocznymi Elfami w Podmroku i ciągłej walce najemnego zabójcy z Drizztem, polecam jak najbardziej.

Krystian Bas | 2015-05-10

Drizzt, Entreri, Menzoberranzan, czyli najpiękniejsze możliwe połączenie w historii o mrocznym elfie tropicielu. Jedna z moich ulubionych części, wciągająca w niesamowity sposób i dająca jeszcze więcej informacji o działaniu drowów i ich zwyczajach.

Babuk1888 | 2015-12-30

fajna książka, ale i tak jedna z słabszych z dziedzictwa

Kornel Tymcio | 2016-07-08

Drizzt trafia do Menzoberranzan, a na pomoc wybiera mu się nie kto inny jak Catie'brie.
W tym tomie możemy bardziej wejść w głowę dwudziestoletniej dziewczyny wychowanej przez twarde krasnoludy, która dopiero co straciła miłość swego życia. Jako jedyny cel wyznacza sobie odbicie najwierniejszego przyjaciela.
Tom zapiera dech w piersi szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę iż Catie'brie tak naprawdę do pięt nie dorasta drowom. Idzie niczym bezbronna sarna w paszczę lwa, a jednak nie ulega strachowi.

Urko88 | 2015-06-29

Ogólnie fajna, ale drowy zaczynają mnie nudzić. Jak bardzo teraz pragnę jakiejś przygody na powierzchni, gdzie głównie akcja będzie się toczyć koło Drizzta, a nie Jarlaxle'a i domu Baenre

13bpm | 2012-12-19
Przeczytana: październik 2012

Świetny rozwój i niespodziewane zwroty akcji. Konkretnie i ciekawie przedstawione tło. Naturalne dialogi wzbogacone opisem wyrażanych emocji. Całość trzyma w napięciu.

MateoLuca | 2016-01-24

Świetna książka przygodowa, czytałem będąc w gimnazjum i na tamten moment była super frajdą.