Gry marcowe

83-7273-019-9
PRL, historia, podziemie

Ta książka, którą oddajemy w ręce Czytelników, podejmuje zupełnie inną niż "Kapitanowie" tematykę i problematykę. "Gry marcowe - jak pisze we wstępie Longin Jan Okoń - to powieść szczególna na tle współczesnej prozy. Dotyka powikłanych dziejów naszej ojczyzny. Nie jest to szeroka epopeja malująca wydarzenia z lat 1968-1999, lecz epizody, ale istotne, bo wciąż głęboko nurtujące wszystkie środowiska i grupy społeczne. Utwór ukazuje spiskowy ruch podziemia, zmierzający do obalenia ustroju PRL i wybicia się na niepodległość".

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.bibliosfera.olesno.pl/smigielski.html