Preludes and Nocturnes
Gaiman, komiks, sandman,
komiksy
bea

Drugi tom jednego z najsłynniejszych amerykańskich komiksów, uważanego za czołowe dzieło ambitnego komiksu dla dorosłych. Scenarzysta i pisarz Neil Gaiman w fascynujący sposób prowadzi nas po światach rzeczywistych i nierzeczywistych, które przemierza Władca Snów, Sandman, po kolei odzyskując swoje magiczne Narzędzia. Po jedno z nich dociera do samego Piekła, gdzie czeka go rozprawa z całą armią demonów. Czy da radę stawić im czoło?

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/sandman/2

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/sandman/2

Villiana | 2015-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

„Ludzie sądzą, że sny nie są prawdziwe, bo nie ma w nich materii, cząsteczek. Ale sny są prawdziwe. Składają się z punktów widzenia, obrazów, wspomnień, żartów, straconych nadziei…”

Po średnio zadowalającej jak dla mnie części pierwszej, tutaj dostałam coś, co mnie wessało bez reszty.

Sandman, po odzyskaniu swojej sakwy z piaskiem wyrusza do piekła, aby znaleźć kolejną ze skradzionych mu rzeczy. O ile akcja w piekle jakoś specjalnie mnie nie wciągnęła, to później było już tylko lepiej, a wręcz genialnie. Postać doktora Destiny – przerażająca i wszystko co działo się z jego udziałem po nawianiu z ośrodka dla obłąkanych zmroziło mi krew w żyłach. Spodziewałam się jednak trochę mocniejszej konfrontacji Sandmana z doktorem Dee.

Również fajna i interesująca ostatnia część, w której poznajemy Śmierć – jedną z Nieskończonych i siostrę Sandmana. Świetna postać. Jestem podekscytowana tym, w jakim kierunku zmierza całość i chcę więcej.

Krzysztof | 2015-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2015

Drugi tom Sandmana bije na głowę historię z poprzedniej części. Nadzieja w piekle to tom rewelacyjny pod każdym względem, fabularnym i artystycznym. Odwiedziny Sandmana w piekle i jego pojedynek z demonem robią wielkie wrażenie, kolory i estetyka opowieści również. Nadzieja w piekle to dowód, że komiks to coś więcej niż prosta historyjka o superbohaterze, który zawsze wygrywa. Dalsza część jest równie genialna, historia doktorka i kradzieży rubinu robi potworne wrażenie, zwłaszcza jej zakończenie, ale Sandman nie jest pozycja dla wrażliwego odbiorcy. Album kończy spotkanie ze Śmiercią, siostrą Morfeusza i czuję, że będzie to pokręcona relacja.

Gallick | 2011-03-21
Przeczytana: 20 marca 2011

Moim zdaniem nieco gorsza pozycja od tomu poprzedniego. Jednak klimat nadal jest niesamowity. Grafika nie odbiega od Snu Sprawiedliwych - a więc dość toporna, jednak nie wyobrażam sobie żeby mogło to być inaczej narysowane. Poszczególne plansze trzymają klimat rodem z nocnych mar. Natomiast okładki poszczególnych rozdziałów to już sztuka na najwyższym poziomie (w moim subiektywnym odczuciu oczywiście).

Adam | 2014-11-24
Przeczytana: 2002 rok

Niesamowicie brutalna, straszna, tajemnicza, filozoficzna.
O świecie Sandmana rozpisałem swoje wrażenia już w przypadku recenzji poprzedniego tomu. Tutaj jednak wszystko zostało zwielokrotnione, pokazane z większą intensywnością.

Wyobraźcie sobie, że jest ktoś, kto może dowolnie dysponować Waszą wolą. I ten ktoś będzie kazał Wam zabijać, uprawiać seks, okaleczać się i odzierać z nadziei. Już dawno nie czytałem tak perfekcyjnie dołującej powieści. Powieści, w której nadzieja jest jedynie pojedynczym białym kwiatem, rosnącym na spalonym, czarnym polu beznadziei.

Wniknąć w tę historię, zrozumieć jej metafory to otworzyć swoją duszę na odczuwanie Losu i Śmierci, które czyhają na nas za każdą decyzją.

Gorąco polecam. Jako antidotum na banał i codzienność.

Mahima | 2014-10-12
Na półkach: USA, Przeczytane, Wyjątkowe, Komiksy
Przeczytana: 12 października 2014

Świetne nawiązania np. do Dantego. Budzi niepokój, odrazę i ciekawość. Pokochałam ten klimat i wsiąkłam do końca.

"Jestem nadzieją..."

trycha | 2014-02-18

Pozycja obowiązkowa dla fanów Gaimana. Historia opowiedziana z rozmachem i wciągająca, wielowątkowa. Wiele w niej odniesień do mitologii, narracja na pograniczu snu i jawy. Opowiedziana z amerykańskim kunsztem snucia opowieści.

Zmora | 2015-10-22

Gorzki humor Gaimana w obrazkach.

africansun | 2013-06-29
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 01 lipca 2013

*Słuchaj. Na pewno usłyszysz.*

Doris | 2016-12-06
Na półkach: Komiks, Fantasy, Przeczytane
Przeczytana: 05 grudnia 2016

Sandman tutaj przypomina mi trochę samego Gaimana :) Z wyglądu i zachowania.

Hobbit | 2013-07-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 22 lipca 2013

Gaiman jak zawsze idealny :)