Ucieczka z innego świata

Wydawnictwo: Axel Springer Polska
978-83-7558-856-9
Ucieczka, wampiry
Dizzy

"- Człowieku! Myślisz, że pokonasz wampira? - otworzył usta, po kłach spływały krople jadu. - Już jesteś martwy! - odchylił głowę, by z większą siłą wbić zęby w tętnicę chłopaka i mocniej zacisnął palce na jego szyi. I wtedy zawył. Trujący łańcuszek na szyi Roberta zadziałał! Skóra wampira szybko zmieniała kolor na ciemnobrunatny. Od ciała oderwały się ręce i upadając, rozsypały się w pył. Z resztek po wampirze wystawał breloczek z napisem ."

źródło okładki: http://pu.i.wp.pl/k,Mzc5MDUyMDksNDc2NDEwODI=,f,img068.jpg

Beata | 2014-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

Z tą książką spodkałam się jakiś czas temu,gdyż była ona dodatkiem do gazety młodzieżowej.Historia przedstawia miłość dwóch różniących się od siebie nastolatków-Eva to wampir,a jej chłopak -Robert jest człowiekiem.Gdy pewnego razu Eve zostaje zraniona przez naszyjnik chroniący przed wampirami noszący przez jej chłopaka na szyi-wie,że ma kłopoty.Porażona przez niego prądem wraz z ukochanym szukają sposobu na to,aby Eve pozostała przy życiu.

Miła,przyjemna i przede wszystkim krócitka historia miłosna z popularnym wątkiem wampirów.Idealna na kilka minut nowej opowieści.

Nana | 2011-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2011

Hym... Nie mogę powiedzieć, że to zła książeczka - podobała mi się. Krótka - konkretna, akurat na moment wolnego czasu, kiedy czeka się na coś lub po prostu - wieczorem, kiedy nie chce się zawalić całej nocy przy książce:) Tematyka dla młodzieży, o wampirach z "innego wymiaru", więc nie dziwi to, że została dołączona jako dodatek do gazety POPCORN. Szkoda tylko, że akcja nie została jednak troszkę rozbudowana - tak z 10 lub 20 stron dodało by tej historii odmiennego klimatu, a tak wydarzenia są momentami niejasne i odniosłam wrażenie, że autor strasznie się spieszył, żeby pomysł mu nie uleciał lub po prostu streszczał wydarzenia, ale chciał je bardzo zachować tak, jak były napisane np. na początku...
Polecam osobom lubiącym książki, w które nie trzeba "wchodzić". Temat ostatnio dość oklepany, więc polecam również fanatykom wampirów. No cóż... Mamy swój polski odpowiednik światowej mody! xD

theperkss | 2011-03-20
Przeczytana: 14 listopada 2010

Eva to wampira która ma chłopaka o imieniu Robert.Pewnego razu przytulając się do ukochanego kopie ją prąd.Okazuje się że jest to talizman przeciw wampirom..Dziewczyna wyznaje całą prawdę kim jest.Rana wywołana przez oparzenie powiększa się i zakochana para nie ma czasu do stracenia..muszą znaleźć sposób aby Eva nie umarła.

Cóż..nie napiszę że to głupia książeczka.Pomimo małej ilości stron czytało się ją lekko.Wszystko było przedstawione i opisane konkretnie więc nie było żadnych problemów.

Natalia M | 2012-01-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadałam
Przeczytana: grudzień 2010

Podobała mi się, pomimo że jest strasznie krótka. Ma w sobie jakiś przyciągający urok. Po prostu fajna. :)

| 2012-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2012

Historia opowiada o Evie, która jest wampirzycą i jej ludzkim chłopaku Robercie. Dziewczyna zataiła przed nim fakt, że nie jest zwykłym człowiekiem. Zdobywa się na wyznanie dopiero wtedy, gdy rani się naszyjnikiem, który Robert nosi, by... obronić się przed wampirami. Rana jest niebezpieczna i Eva może umrzeć. Para wyrusza więc do innego wymiaru, gdzie Eva ma szansę zdobyć antidotum, a także odzyskać życie, które oddała w zastaw za duszę, by przenieść się do świata ludzi.

Pomysł na pewno jest udany. Nieco gorzej z jego wykonaniem. Bohaterowie, mimo, że Eva jest wampirzycą, a Robert postawnym chłopakiem, są przesłodzeni. Dialogi marne. I od początku razi fakt, że historia jest tak krótka, w związku z czym trudno jest ją oceniać na równi z kilkuset-stronicowymi tomami. Jeśli ktoś chce już coś wydawać, to niech się przynajmniej odrobinę wysili.

Tak czy owak - plus za pomysł, za okładkę i... za to, że szybko się czytało :)

Awle_Ariwle | 2015-09-01
Na półkach: 2015, Posiadam, Przeczytane

Trzy słowa klucze - krótka, nudna i przewidywalna. Nie warta tych kilkunastu minut, które trzeba poświęcić na jej przeczytanie. Zerowy klimat, okropne dialogi. Może spodobać się osobom bardzo młodym (oklepane wampiry zawsze na propsie), lub takim, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fantastyką i nie mają jej z czym porównać. Ogólnie, zachęcam do omijania tej pozycji szerokim łukiem.

agnieszka | 2011-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2011

Książeczka, bo chyba tak ją należy nazwać. Jest krótka, zwięzła i na temat.

Byaq | 2014-09-22
Przeczytana: 22 września 2014

Książeczka ma 18 stron, a z historii w niej zawartej można by stworzyć całkiem dobrą opowieść młodzieżową o wampirach i nie byłby to zwykły denny paranormal romance. Opowieść ta ma podstawy, aby pokusić się o stworzenie mrocznego i interesującego świata wampirów z szeregiem wielobarwnych postaci i lekkim thrillerem w tle. Trochę szkoda zmarnowanego potencjału...

Nemezis | 2013-01-09

Co można o tym powiedzieć ? Niektórzy po prostu nie powinni pisać...

PięknoCzytania | 2012-12-16

Tylko dlaczego taka krótka ?