Brzoskwinia t. 1

Wydawnictwo: Egmont Polska
ピーチガール Pīchi Gāru
komiksy
Oceansoul

Manga obyczajowa dla nastoletnich dziewcząt. Momo Adachi ma jedno skryte marzenie: jest zakochana w koledze z klasy. Sekret Momo zostaje odkryty przez jej utajnionego wroga - podstępną Sae, która udaje przyjaciółkę głównej bohaterki...

źródło opisu: Egmont, 2003

źródło okładki: www.egmont.pl

Kazik | 2012-03-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

"Ciemna cera i blond włosy. Wamp? Podlotek?
Po prostu Momo - Brzoskwinia."
Pfff! No sami powiedzcie, jak po takiej zachęcie z okładki nie mogłam tego kupić? :D

Ja tu śmichu-chichu, a tu się dzieją przecież poważne sprawy. Główna bohaterka, Momo, ma niezawinioną opinię łatwej, bezczelnej dziewczyny. Czym sobie zasłużyła na ten status? Wyglądem, rzecz jasna! Ciemna cera (której ni cholery nie widać na okładce) i farbowane włosy od razu pokazują, kto zacz. Tak naprawdę jednak Momo to miła, energiczna, wrażliwa dziewczyna, którą głupie zaczepki stereotypowego społeczeństwa bardzo drażnią. Jednak poza wyglądem ma jeszcze dwie bolączki. Pierwsza to pseudoprzyjaciółka Sae, mała, blada intrygantka, która nie cofnie się przed kłamstwem,chamstwem i podstępem, byle uprzykrzyć Momo życie. Drugim problem jest stary przyjaciel Tyji, w którym nasza bohaterka buja się hohohoho, ale nie ma tego odwagi mu wyznać. By zmylić Sae i uniknąć ewentualnej próby podkradnięcia obiektu uczuć, Momo udaje, że...

ZojaHawryło | 2016-12-02

Moja pierwsza manga w życiu! Boziu...pamiętam jak dziś jak sledzilam calą serię przygód Brzoskwini i jej wielkiej miłości. Najpiekniejsza mlodzieńcza moja historia i pamiętam moje emocję i zdarzenia w moim życiu podobne do dziejów bohaterki. Uwielbiam!

Cruorcia | 2015-05-26

Bardzo zabawna, poplątana manga o nastoletniej miłości, pierwszych wyborach. Trochę naciągana momentami, ale czyta się bardzo fajnie. Przez tą mangę moja sunia ma na imię Momo :D

krasnylud | 2016-07-27
Na półkach: Komiksy, Przeczytane

To jedna z serii: "czytałam w gimnazjum, nic nie pamiętam". ups

Anna | 2013-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Idealna historia do przeczytania w upalny letni dzień. :)

mellaga | 2016-11-24
Na półkach: Młodzieżowe, Przeczytane