Szczęście sposobem naukowym wyłożone

Happiness: The Science behind Your Smile
83-7469-469-8
szczęście,
kaja_kicia

Czym jest szczęście? Czy potrafimy je zmierzyć? Dlaczego niektórzy są szczęśliwi, a inni nie? Czy istnieje jakaś skuteczna recepta na wieczne szczęście? W oparciu o wyniki najnowszych badań Daniel Nettle stara się odpowiedzieć na pytania o istotę szczęścia i odkryć przyczyny jego niezwykłej atrakcyjności. W tym celu analizuje działanie układów mózgowych, leków zmieniających świadomość, a...

W oparciu o wyniki najnowszych badań Daniel Nettle stara się odpowiedzieć na pytania o istotę szczęścia i odkryć przyczyny jego niezwykłej atrakcyjności. W tym celu analizuje działanie układów mózgowych, leków zmieniających świadomość, a nawet próbuje określić wartość rynkową tego wymarzonego stanu. Mimo iż wnioski płynące z lektury są raczej pesymistyczne - wieczne szczęście okazuje się utopią - to jednak, jak przekonuje autor, samo dążenia do jego osiągnięcia ma wielką wartość i wręcz nadaje sens życiu. To nie okoliczności decydują o tym, czy jesteśmy szczęśliwi, ale przede wszystkim nasza postawa wobec życia.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/szczescie-sposobem-naukowym-wylozone/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/szczescie-sposobem-naukowym-wylozone/

Mimo swojej niewielkiej objętości ukazuje nam czym jest szczęście i jak złudne jest osiągnięcie nieustannego szczęścia , które cały czas wymyka się z naszych rąk przez całe życie . Warto sięgnąć bo tą pozycję ze względu na bardzo szerokiego kontekstu z jakiego jest przedstawiane szczęście przez autora jak i pokazuje punkt widzenia wielu innych cenionych specjalistów od szczęśliwego życia jak Seligmana, choć w porównaniu od niego daje pełniejszy obraz. Jeśli ktoś szuka szczęście na pewno dzięki tej książce łatwiej je znajdzie , nawet w tych rzeczach które wydawały nam się wcześniej pozbawionego większego sensu.

Outcast | 2015-12-14
Na półkach: Przeczytane, Psychologia