Anatomia miłości

Wydawnictwo: Rebis
837301537X

Książka, która odkryje wszystkie tajemnice miłości. Dlaczego się pobieramy? Dlaczego niektórym z nas zdarza się zdradzić? Dlaczego się rozwodzimy, a potem znów próbujemy szczęścia w nowym związku? Helen Fisher przestudiowała dane o rozwodach w sześćdziesięciu dwóch społecznościach, przeanalizowała zjawisko zdrady w czterdziestu dwóch kulturach, następnie zestawiła to z wzorcami monogamii, zdrady i porzucenia u ptaków i ssaków. Na tej podstawie kreśli w Anatomii miłości teorię ewolucji miłości romantycznej i rozważa przyszłe zmiany w życiu rodzinnym człowieka. Miłość od pierwszego wejrzenia, zazdrość, niewierność, władza –po lekturze tej prowokującej intelektualnie książki miłość nie będzie miała dla nas tajemnic.

norepinefryna | 2012-01-28
Przeczytana: 14 lipca 2012

A wszystko to fenyloetyloamina w której biorą kąpiel perikariony od czasu do czasu, mająca zapewnić ciągłość gatunku i przekazanie genów potomstwu. Darwin, szympansy karłowate i neurotransmitery. Przykra prawda obdarta z mickiewiczowskiej otoczki pokrewieństwa dusz. Polecam.

dintah | 2014-07-06

naukowe spojrzenie na zjawisko miłości. fisher łączy wiedzę naukową z odniesieniami do literatury i sztuki, ale bez drętwej egzaltacji i 'maślanych' oczu. język zwięzły, lecz przystępny. materiał i wnioski oparte na badaniach

kasia2133 | 2015-03-30
Przeczytana: 30 marca 2015

Kolejna książka Helen Fisher i... wielkie rozczarowanie... Przeczytałam 100 stron a resztę przekartkowałam. Masa zbędnych rzeczy, mało konkretów. Jak dla mnie nuda, nuda, nuda

Natalia | 2015-12-13
Przeczytana: październik 2015

Spodziewałam się bardziej "anatomicznego" podejścia do tematu. Książka pokazuje ewolucyjną historię miłośći, bazującą głównie na badaniach antropologicznych.

sih87 | 2015-07-20
Przeczytana: 19 lipca 2015

Interesująca lektura, tylko jedna rzecz była denerwująca: powtarzajace się słowo atoli.

EasyRest | 2016-05-07
Przeczytana: 31 marca 2007