Jak żyć żeby nie zwariować

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki, Które Pozwalają Żyć". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
83-88875-60-4
Ania

Ta książka pomaga objąć uwagą to, co ważne i uniwersalne w naszych związkach i w życiu społecznym. Bez narzucania rozwiązań co do Twojej Drogi, autor dzieli się tu uczciwie swoim życiowym doświadczeniem. Jeśli zdecydujesz się żyć twórczo, odpowiedzialnie i uczciwie, w trosce o innych nie zapominając o sobie, jeśli poczucie szczęścia i sensu życia są dla Ciebie miarą życiowego sukcesu – zajrzyj do tej książki…

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.dobreksiazki.pl

Beata | 2014-02-24
Przeczytana: luty 2014

Do tej pory jakoś się nie złożyło i nie miałam okazji przeczytać żadnej książki Jacka Santorskiego. Ta trafiła do mnie przypadkiem, trochę przez tytuł kojarzący mi się mocno z książką Skynnera "Żyć w tym świecie i przetrwać". Być może słuszne skojarzenie, w książce kilkakrotnie przywoływana jest pozycja autorstwa Skynnera i Cleese'a.
"Jak żyć żeby nie zwariować" jest zbiorem krótkich felietonów Santorskiego publikowanych m.in. w czasopismach w latach 90-tych.
Szczególnie ciekawe dla mnie okazały się diagnozy naszego społeczeństwa bezpośrednio po transformacji ustrojowej, obszerne zagadnienia dotyczące stresu i radzenia sobie z gniewem czy lękiem. Pozycja, którą przyjemnie się czyta i można znaleźć w niej wciąż aktualne kwestie.

Jasia | 2013-11-19
Przeczytana: 08 października 2013

Lektura dla wewnętrznie pogubionych "układaczy", chętnych do refleksji nad samym sobą nad życiem własnym, krytycznych i skupionych na sobie, egocentryków refleksyjnych naprawiaczy. Świetna lektur, świetny poradnik, książka do nabożeństwa duchowego.

Mateusz | 2014-04-22

Naprawdę wiele przydatnych rad. Dzięki tej książce jestem bardziej świadomy tego co się dzieje we mnie. Wiele przykładów przyczynowo-skutkowych z codziennych sytuacji. Na pewno pomoże lepiej zrozumieć życie, psychikę, siebie.
Napisane dobrym, przystępnym językiem.
Polecam. ;)

Małgorzata | 2016-02-18
Przeczytana: 09 lutego 2016

Spodziewałam się czegoś więcej. Forma książki-zbiór felietonów, wywiadów, autora z różnych czasopism doprowadził do sytuacji,że momentami czyta się to samo. Psychologiczno - terapeutyczny misz masz.Jak żyć, żeby nie zwariować, pozostaje pytaniem bez odpowiedzi.

mariola | 2016-10-24
SylwiaPP | 2016-09-11