Dopalacze

978-83-7557-096-0
narkotyki, dopalacze
poradniki
A--

Od kiedy pojawiły się na polskim rynku, nie ma dnia, aby do szpitali nie trafiały ich ofiary. W sytuacji kryzysowej lekarze mogą być bezradni. Zabawa z dopalaczami to jak zabawa granatem. Może cię rozerwać i zabić. Słodkie kłamstwa i gorzka prawda o dopalaczach: Co to są dopalacze? Czy to wstęp do legalizacji narkotyków? Co dzieje się w organiźmie po ich zażyciu? Z czego produkuje się te...

Słodkie kłamstwa i gorzka prawda o dopalaczach:
Co to są dopalacze?
Czy to wstęp do legalizacji narkotyków?
Co dzieje się w organiźmie po ich zażyciu?
Z czego produkuje się te trucizny?
Czy dopalacze uzależniają?
Dlaczego dilerzy narkotyków to przestępcy, a sprzedawcy dopalaczy to biznesmeni?

Choć nowa ustawa delegalizuje handel dopalaczami, to cały rynek zgodnie z przewidywaniami zszedł do podziemia. Sprzedaż w Internecie kwitnie, a handlarze dalej drwią sobie z prawa.

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: merlin.pl

Mavericus | 2011-04-13
Przeczytana: 12 kwietnia 2011

Zainteresowałem się tą książką, gdyż moja wiedza o tym czym są dopalacze była znikoma. Ta książka uświadomiła mi jak wielu młodych ludzi "aplikuje" sobie do krwiobiegu śmiercionośną dawkę niebezpiecznych "doznań". Powoduje one wymioty, brak orientacji, gdzie się znajdujesz, zawroty głowy, agresję, która może doprowadzić do ataku paniki oraz chęć wyrządzenia krzywdy, stany halucynogenne, gdy pajączek "rośnie" do wielkości samochodu. Przygnębiające uwidocznione w książce procesy, gdy młody dwudziestoparoletni człowiek 'Król dopalaczy' szczyci się, że bogaci się na krzywdzie wyrządzanej młodym ludziom. Młodzież uważa, że wszystko wporządku, bo jest "świetny haj", prokuratorzy, policja i administracja rozkładają ręce, bo nie mają instrumentarium do rozwiązań prawnych. Organizacje samorządowe biją na alarm, a politycy tylko się kłócą o "rząd dusz", bo to im wychodzi najlepiej. W całej tej sytuacji najbardziej cierpią rodziny, które widzą swoich bliskich na "detoksykacji" z...

n00bsey | 2015-09-10
Medeah | 2015-08-27