Noworodek przedwcześnie urodzony. Pierwsze lata życia Tom 43

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8320026431
poradniki

Publikacja ta jest niezwykle aktualna i potrzebna ze względu na coraz większą przeżywalność dzieci urodzonych przedwcześnie. Opieka nad nimi jest często ogromnym wyzwaniem medyczno-organizacyjnym. Od odpowiedniej opieki w znacznym stopniu zależy ich stan zdrowia, a niekiedy i dalszy rozwój. Wiele uwagi poświęcono zagadnieniom odrębności fizjologii i czynności mózgu noworodków przedwcześnie urodzonych, możliwości prognozowania ich rozwoju, a także zaburzeniom rozwoju psychoruchowego w pierwszych dwóch latach życia.

Justyna | 2013-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2013

Konkretnie napisana, zawiera bardzo ogólny opis problemów dzieci urodzonych przedwcześnie.