Biały kwadrat i inne obrazy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rzeczy literackie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
83-905063-9-4
poezja
A--

Cztery cykle wierszy i prozy poetyckiej zdobione fotografiami autorstwa poetki. Na debiutancki tom poetycki składają się wiersze i proza poetycka zaprezentowane w czterech cyklach – odwrotne czytanie, biały kwadrat, hospicjum wyobraźni i artes poeticae. Kubińska często posługuje się językiem potocznym, wydobywając ze słów i fraz nowe odcienie znaczenia. W podobny sposób posługuje się...

Cztery cykle wierszy i prozy poetyckiej zdobione fotografiami autorstwa poetki.

Na debiutancki tom poetycki składają się wiersze i proza poetycka zaprezentowane w czterech cyklach – odwrotne czytanie, biały kwadrat, hospicjum wyobraźni i artes poeticae. Kubińska często posługuje się językiem potocznym, wydobywając ze słów i fraz nowe odcienie znaczenia. W podobny sposób posługuje się obrazami. Fotografie, których jest autorką, wprowadzone ponadto w przestrzeni książki w wyrafinowane gry graficzne, współtworzą poetycką atmosferę jej poezji.

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl