Od Potockiego do Pereca. Pięć rozmów o literaturze francuskiej

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
978-83-74538169
Róża_Bzowa

Rozmowy z francuskimi pisarzami, opublikowane w "Literaturze na Świecie", tworzą fragmentaryczną mapę francuskiej literatury XX wieku. Na skrzyżowaniu tych dialogów zbiegają się szlaki pisarzy, których łączy podobne rozumienie literatury pojmowanej przede wszystkim jako eksperyment językowy, jako poszukiwanie rygorystycznej formy, ale także jako akt poznania, otwarta encyklopedia. Wspólna jest im również pozbawiona iluzji wizja świata jako labiryntu, jako chaosu zmierzającego ku entropii, w którym można wytropić zaledwie drobiny ładu.

źródło opisu: www.xexe.pl

źródło okładki: www.xexe.pl