Historia kolei. Od lokomotyw parowych do kolei magnetycznej

Wydawnictwo: Carta Blanca
978-83-7705-025-5
kolej, albumy, pociąg, lokomotywa, parowóz
albumy
Beata

Wiele miejsca poświęciliśmy "sapiącym maszynom". Nie mogło być inaczej zarówno ze względu na ich przełomowe znaczenie w technice, jak i na romantyczny urok pierwszego etapu rozwoju kolejnictwa. Po mrocznych czasach II wojny światowej przez kilkadziesiąt lat zdawało się, że era kolei ma się ku końcowi, a transport drogowy zajmie jej miejsce. Jednak coraz bardziej zatłoczone ulice otworzyły...

Po mrocznych czasach II wojny światowej przez kilkadziesiąt lat zdawało się, że era kolei ma się ku końcowi, a transport drogowy zajmie jej miejsce. Jednak coraz bardziej zatłoczone ulice otworzyły perspektywę powrotu drogom żelaznym.
Na całym świecie przywracane są do życia stare lokomotywy parowe i dawne składy. Obecnie służą one wycieczkom krajoznawczym, łączącym wypoczynek z szacunkiem dla środowiska.
Na 320 stronach opisano interesujące obiekty i miejsca związane z kolejnictwem. Album zawiera ciekawostki, piękne archiwalne fotografie, plakaty oraz współczesne zdjęcia. W osobnych rozdziałach zostały opisane takie tematy jak: rola kolei w II wojnie światowej, najsłynniejsze luksusowe pociągi i linie kolejowe typu: Orient Express, The Glacier Express, Kolej Transsyberyjska oraz najszybsze europejskie i światowe pociągi np.: francuskie TGV, włoskie Pendolino, japoński Shinkansen.

źródło opisu: www.casablanca.pl

źródło okładki: www.kasablanca.pl

Rockrider | 2011-08-24
Przeczytana: 24 grudnia 2010

Książka prezentuje ogólnoświatową historię kolei. Po przeczytanie jej niestety się czuje bardzo duży niedosyt.

Brax | 2015-12-09
Beata | 2010-12-06