Lewica przeciwko Izraelowi. Studia o żydowskim lewicowym antysyjonizmie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Opracowania szczegółowe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
978-83-7436-138-5
Izrael, antysyjonizm
literatura faktu
n0e

Zbiór studiów o żydowskich lewicowych ugrupowaniach, które łączył sprzeciw wobec ideologii syjonistycznej. Autor wprowadza czytelnika w bogaty świat różnorodnej krytyki syjonizmu i Państwa Izrael ze strony nowoczesnej lewicy (socjaldemokracja, komunizm, trockizm, anarchizm). Czyni to w sposób bezstronny, pełny erudycji, z wykorzystaniem bogatej literatury źródłowej, w tym również w języku jidisz. Książka poszerza perspektywę historii myśli żydowskiej i konfliktu żydowsko-palestyńskiego.

źródło opisu: http://www.wydawnictwotrio.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwotrio.pl/