Baryłeczka; Naszyjnik

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Lektura szkolna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Boule de suif
klasyka
Beata

Autor ukazuje najrozmaitsze środowiska i typy ludzkie, które kolejno miał okazję obserwować: są tam chłopi z Normandii, drobnomieszczaństwo normandzkie i paryskie, przedstawiciele klas posiadających i urzędnicy; jego pospolici bohaterowie są rysowania piórem oszczędnym i energicznym, bez okrucieństwa i bez sympatii. Jakaś skoncentrowana pogarda nadaje opowiadaniom Maupassanta, zwłaszcza najwcześniejszym, ton ostrej ironii

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Grażyna | 2013-02-05
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 05 lutego 2013

Dwa króciutkie opowiadania. Samo sedno zachowań wobec innych. Polecam.

Pavvvel | 2016-11-25
carol | 2016-09-01