Beztroskie jedzenie. Dlaczego jemy więcej, niżbyśmy chcieli?

Brian Wansink Wydawnictwo: MIND nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Mindless Eating
978-83-62445-01-1
Janusz Stawiński
MIND
dietetyka psychologia dieta psychodietetyka
Mindless Eating
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
978-83-62445-01-1
Janusz Stawiński
dietetyka psychologia dieta psychodietetyka

Przed przeczytaniem książek tego autora, proszę się zainteresować w jak spektakularny sposób skończyła się jego kariera naukowa. W skrócie jego badania były nierzetelne/były oszustwem.

Rewelacja! Must have każdego kto interesuje się psychodietetyką.

Od bardzo dawna interesuję się zdrowym odżywianiem i staram się zapanować nad tym co jem oraz, dlaczego to robię. Książka o beztroskim jedzeniu i pytanie "Dlaczego jemy więcej niżbyśmy chcieli?" od razu mnie zaintrygowały. Przed przystąpieniem do czytania całości, pozwoliłam sobie przejrzeć kilka przypadkowych stron i przeczytać parę nagłówków. Przez wstępne badania książka...

SZUKAM tej książki - czy ktoś chciałby mi odsprzedać? Nie widzę jej w księgarniach :)

Książka podchodzi do jedzenia z czysto psychologicznej strony. Pokazuje jak oszukać nasz mózg by mniej lub więcej jeść. Co prawda nie ma w niej nic odkrywczego, ale warto przeczytać. Ja np. nie wiedziałam paru rzeczy i teraz będę nieco ostrożniejsza w beztroskim jedzeniu ;)

W książce są zawarte w miarę przydatne rady, aczkolwiek można to było ująć w dużym skrócie!

Intrygujące podejście do odchudzania. Okazuje się, że w świetle nauki nie potrzeba do tego wielkich wyrzeczeń, wystarczy kilka drobnych zmian. Warto przeczytać.

Wymaga dłuższej recenzji. Narazie wkleję tylko to. Moje pisanie na temat pewnego jej wycinka czyli o tym czy nazwa potrawy ma znaczenie. http://www.polska-gotuje.pl/artykul/jemy-glowa-czyli-bursztynowy-rosol-uperfumowany Znajdziecie tam sporo rad i sposobów, jak jeść mniej, a nawet o tym nie myśleć.

• Chcę w prezencie
  • Żywienie