Ksenofobia i wspólnota

Okładka książki Ksenofobia i wspólnota
Zbigniew MusiałBogusław Wolniewicz Wydawnictwo: Antyk powieść historyczna
418 str. 6 godz. 58 min.
Kategoria:
powieść historyczna
Wydawnictwo:
Antyk
Data wydania:
2010-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2010-01-01
Liczba stron:
418
Czas czytania
6 godz. 58 min.
Język:
polski
Średnia ocen

                7,8 7,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,8 / 10
45 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
70
22

Na półkach:

Te nieco ponad 400 stron to monumentalny pomnik dla cywilizacji łacińskiej. Takiego srogiego miażdżenia lewicowych aberracji niczym potężnym walcem nie zaznałem od czasów lektury rewelacyjnej notabene pozycji „Kapitalizm. Nieznany ideał” wielce czcigodnej Ayn Rand. Profesorowie Bogusław Wolniewicz i Zbigniew Musiał nie pozostawiają suchej nitki na dziwactwach serwowanych przez „lewoskrętnych” m.in. takich jak: „prawa człowieków”, neogandyzm czy stwierdzenie, że „życie jest wartością najwyższą”. Mielą na pył znamienną pałkę ideologiczną zwaną „ksenofobią” i słusznie obstają przy tezie, że ksenofobia posiada swoją gradację, a jej najsłabsza odmiana taka jak zwykła ostrożność w kontakcie z obcymi jest rzeczą naturalną, która chroni integralność wspólnoty. Na dobrą sprawę każdy kto zamyka drzwi od mieszkania na klucz jest ksenofobem, bo obawia się obcych. (Poza tym sięgając po genezę tego słowa to ksenos znaczy obcy, a fobos - strach, czyli strach przed obcymi, a nie żadna nienawiść jak to próbuje nam uzmysłowić zakłamane lewactwo) Rozłożenie na czynniki pierwsze tzw. „kontrowersyjnych” tematów jak kara śmierci, aborcja czy eutanazja. Kilka, lecz dosadnych słów na temat szaleństw Eurokołchozu. Ponadto ostentacyjne złamanie tabu wbrew panującej doktrynie „o Żydach dobrze albo wcale”, solidne odmitologizowanie takich wydarzeń jak Jedwabne ’41, Kielce ’46 czy Marzec ’68, do tego rzetelna analiza, a zarazem stanowcze potępienie tzw. procesu „podstawiania Polski” czyli zakłamywania faktów historycznych i szkalowania naszego kraju na arenie międzynarodowej, robienia z Polaków rabusiów i morderców Żydów. Mocno stężona mieszanina logiki, rozumu i faktów bez krzty postmodernistycznych domieszek.

Te nieco ponad 400 stron to monumentalny pomnik dla cywilizacji łacińskiej. Takiego srogiego miażdżenia lewicowych aberracji niczym potężnym walcem nie zaznałem od czasów lektury rewelacyjnej notabene pozycji „Kapitalizm. Nieznany ideał” wielce czcigodnej Ayn Rand. Profesorowie Bogusław Wolniewicz i Zbigniew Musiał nie pozostawiają suchej nitki na dziwactwach serwowanych...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    133
  • Przeczytane
    58
  • Posiadam
    20
  • Teraz czytam
    5
  • Chcę w prezencie
    3
  • Publicystyka
    2
  • Reportaże/Biografie/Wywiady
    1
  • Zaczęte i nieskończone
    1
  • Rewolucja
    1
  • Polityka
    1

Cytaty

Więcej
Bogusław Wolniewicz Ksenofobia i wspólnota Zobacz więcej
Bogusław Wolniewicz Ksenofobia i wspólnota Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także