Ksenofobia i wspólnota

Zbigniew MusiałBogusław Wolniewicz Wydawnictwo: Antyk powieść historyczna
Antyk
powieść historyczna
2010-01-01

Genialna absolutnie! Jeśli chcesz uwolnić się od manipulujących opinii o Polsce jakoby kraju ksenofobicznym to jest lektura dla Ciebie. Krystaliczna, analityczna myśl, bez manipulacji. I bez powyższego powodu warta każdej sekundy spędzonej z tą lekturą.

Świetna książka demsakująca lewacki totalitaryzm i polityczną poprawność!

Logiczna, precyzyjna, wspaniała, ale za dużo o Żydach i sprawach, które już wielokrotnie były omawiane w mediach.

Bardzo dobra pozycja poruszającą problematykę tytułowych wspólnoty i ksenofobii dla funkcjonowania ludzkich zbiorowości - zwłaszcza rodziny, narodu i państwa. Autorzy operując żelazną logiką, rzetelną argumentacją i finezyjnym językiem udowadniają główną hipotezę badawczą postawioną w swojej pracy, iż dla samego istnienia wspólnoty konieczna jest określona -...

Lewicowość definiuję za Bułatem Okudżawą (Wędrówki pamięci”, Kraków 1997, s. 14) jako zara­żenie chorobą naprawiania świata, a lewactwo to jest szczególnie ostra postać tej choroby: nie licząca się z realiami ludzkiej natury i chcąca ją siłą nagiąć do swoich zbawczych pomysłów.
Rozumiem, że lewacy uważają człowieka za dobre­go z natury.
To jest ich ...

Te nieco ponad 400 stron to monumentalny pomnik dla cywilizacji łacińskiej. Takiego srogiego miażdżenia lewicowych aberracji niczym potężnym walcem nie zaznałem od czasów lektury rewelacyjnej notabene pozycji „Kapitalizm. Nieznany ideał” wielce czcigodnej Ayn Rand. Profesorowie Bogusław Wolniewicz i Zbigniew Musiał nie pozostawiają suchej nitki na dziwactwach serwowanych...

Z 400 stron 300 przypada na tematy związane z żydami. Autorzy pokazują, jak z roku na rok postępuje polityka przedstawiania Polaków jako morderców żydów. W książce przeczytamy, co naprawdę wydarzyło się w Jedwabnem i w Kielcach (w 1946 r.).

Racjonalne wyjaśnienie rzekomo "kontrowersyjnych" tematów.
Jak się ma ksenofobia do poczucia wspólnoty, czy życie jest wartością najważniejszą, czym są "prawa człowieka" itd.
Logicznie, bez zbędnego słowotoku, strachu czy niepotrzebnych emocji,
po prostu w sedno.

Doskonała książka patriotyczno-polityczna + żelazna logika autorów.

• Chcę w prezencie
  • Publicystyka
  • A to Polska właśnie
  • Do dokończenia
  • Polityka, publicystyka i ekonomia
  • 2016
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Ksenofobia i wspólnota