Dzienniki Turnera

Tłumaczenie: Bartłomiej Zborski
Wydawnictwo: Rachocki i S-ka
Turner Diaries

Daniel Pipes w książce "Potęga spisku" tak streszcza powieść Pierce'a: W "Dziennikach Turnera", zwanych biblią prawicowej ekstremy, z mrożącym krew w żyłach entuzjazmem opowiada autor historię Organizacji, białej rasistowskiej grupy, która zdobywa fundusze drogą fałszerstw i rabunków żydowskich sklepów. Jej działalność osiąga punkt kulminacyjny podczas rasistowskiego powstania i " Dnia Sznura ", w którym biali zdrajcy swojej rasy dziesiątkami tysięcy zawisają na latarniach. Potem następuje masakra Żydów i czarnych. Ostatecznie Organizacja przejmuje władzę."

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Adrian | 2013-10-26

Mamy tu 130 stron zgodnie z obietnicą sklecone w prostej reporterskiej manierze i fabułę podnoszącą utwór do rangi patologii: łopatologiczna dystopia opisująca bunt skrajnie rasistowskiej i antysemickiej organizacji, mordującej przedstawicieli mniejszości etnicznych, z których każdy bez wyjątku przedstawiony jest jako zwyrodnialec i pasożyt- najbardziej toporne socrealistyczne wzorce na służbie prawicowego ekstremisty

Tak więc Dzienniki Turnera to tylko bezwstydny mokry sen o potędze i masturbacyjna fantazja amerykańskiego naziola. Rzecz autentycznie chora, a jednocześnie literacki potwór, amatorszczyzna, stworzona bez krzty talentu i podstawowych umiejętności. Rzyg, rynsztok, czy co tam wolicie. Nie wierzycie? oto garść cytatów:

''30 listopada. Rozmyślam o sobotnim wydarzeniu i ze zdumieniem konstatuję, że nie odczuwam
żadnych wyrzutów sumienia czy też żalu z powodu zabicia tamtych białych kurewek. A przecież
jeszcze pół roku temu nie mógłbym nawet wyobrazid sobie, że oto...

Konkwistadorrr | 2012-12-16
Przeczytana: 2002 rok

Na pewno ogromna ciekawostka. Pamiętam jak próbowałem to zakupić w roku 2002. Ile to było problemów, ciężko było to dostać. Udało się jednak, nie było to nowe tylko od kogoś. Kurde, no dosłownie konspiracja haha. Po pierwsze - pod tytułem jest dopisek "biblia prawicowej ekstremy". Całkowita bzdura! Jakiej prawicowej?! Ta książka to solidna lewacka treść z takimi elementami jak gnębienie Żydów między innymi. Nie będę w to tu wnikał. Jestem wielkim fanem tzw. fikcji politycznej, fantastyki politycznej czy zwą to jeszcze fantastyką socjologiczną. I w odniesieniu do tego typu spraw ta książka spełniła moje oczekiwania. Jak dla mnie sporo tu "kabaretu", to znaczy mam na myśli to, że autor, który to napisał to mam wrażenie, że zupełnie na poważnie wszystko. I ok, rozumiem, szanuję, ale nie ze wszystkim się zgadzam. O ile dobrze pamiętam to świetna była końcówka, ale nie zdradzę. Polecam.

Kamil Muzyka | 2013-07-06

Bardzo dobra i stara książka.
Nazywanie jej biblią prawicowej ekstremy, świadczy o przekartkowaniu, albo nie czyytaniu ze zrozumieniem.
"Of all the segments of the population from which we had hoped to draw new members, the "conservatives" and "right wingers" have
been the biggest disappointment. They are the world's worst conspiracy-mongers - and also the world's greatest cowards. In fact,
their cowardice is exceeded only by their stupidity" - cytat z amerykańskiego wydania jakie czytałem.
może dziś trochę rzeczy się zmieniło, ale pewne pryncypia pozostają :)
daje 10 bo bardzo byłem nią zainspirowany w młodości.

Sławomir | 2017-06-04
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 04 czerwca 2017

Literacko szału nie ma. Niby taki zamysł autora aby nadać autentyczności. Reszta... Rasizm jak rasizm. Nic nowego nie wymyślił autor. Książka wcale też nie jest tak brutalna jak się spodziewałem. Oczywiście nawet w niej jest ziarno prawdy. Pewne problemy w USA są i były zamiatane pod dywan. To co tam się dzieje z powodu kolorowej społeczności to faktycznie czasem woła o pomstę do nieba. Jednak tu autor pojechał zbyt szeroko. Koniec historii to już prawie bolszewicki komunizm w najlepszym wydaniu. W sumie oceniam tak jak oceniam wyłącznie z uwagi na inność tej książki i fakt, że mimo tak prymitywnego potraktowania tematu nie czytało się jakoś szczególnie ciężko.

zrywoslaw | 2014-12-02

Warsztatowo słabo, ale fabuła nawet ujdzie. Ciekawostka.

Aralov | 2017-06-14
patarzyna | 2017-04-14