Tytus, Romek i A'Tomek. Księga VIII. Tytus astronomem

Cykl: Tytus, Romek i A'Tomek (tom 8)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Tytus, Romek i A'Tomek, komiksy
komiksy

Akcja Frombork, bohaterowie pomagają oczyścić jedno z miast Kopernika, magiczny aparacik przenosi ich w przeszłość, by mogli sami spotkać wielkiego astronoma.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2010

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

chrispu | 2014-06-28

Komiks w klimatach które lubię - czyli podróże w czasie i wszystkie z tym związane konsekwencje. W tym odcinku przygód Tytusa akcja obraca się wokół Mikołaja Kopernika i jego życia. Bohaterowie starają się mu pomóc w różnych sytuacjach, nieco naginając historię.
Dużo w komiksie humoru sytuacyjnego (współczesne poglądy w średniowiecznej rzeczywistości), akcja sprawnie posuwa się naprzód, brak przestojów. Dla uważnych - jest kilka błędów rysunkowych - postacie w sąsiadujących okienkach rysunkowych nie są ubrane tak samo (i nie chodzi tu o kolory ubrań).

Wkp | 2014-12-19
Przeczytana: 18 grudnia 2014

Tytus, Romek i A'Tomek chcą zdobyć odznakę astrologa. Dzięki maszynce profesora T'Alenta cofają się w czasie do czasów Mikołaja Kopernika, ale jak zwykle nic nie idzie tak, jak powinno...

Kolejny znakomity tom przygód trójki harcerzy. Dużo akcji, absurdu, humoru, nauki i przyjemności płynącej z lektury. Rzecz kultowa i naprawdę świetna, więc nie wyobrażam sobie, by ktoś mógł tego nie przeczytać.

Degamisz | 2015-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Cóż, nie wdając się w przydługie opisy – wydumane, przekombinowane i nudne. Ta księga niczym ciekawym mnie nie ujęła.

Mamerkus | 2015-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Ten komiks jest GENIALNY. Począwszy od "tytusa olimpijczyka" Papcio Chmiel wszedł na niebotyczny poziom, który w Polsce osiągnął jeszcze tylko Christa poprzez Kajko i Kokosza. "Tytus astronomem" to stratosfera humoru, historii i niczym nieskrępowanej fantazji. Każda karta tego komiksu skrzy się od perfekcyjnych gagów, rysunków i ubawu po pachy. Mam problem z wyborem tych naj naj. Niewątpliwie czystym ideałem jest scenka ataku rabusiów ("Rodzynki albo życie! - Nie gadaj w czasie napadu, bo nie dostaniesz dodatku za pracę w nocy!" - "Nie zabijaj! Dam Ci figę z makiem"), to, co tam się wyrabia przechodzi wszelkie wyobrażenia. Oprócz tego burek Piotrowskich, malowanie mapy nieba, kultowy aparacik do przenoszenia się w przeszłość, stary Tytus, nauka na uniwersytecie itd.
I te teksty: "polskich chudopachołków nie wpuszczamy", "tortury tortem są najgorsze", "żałuj za dowcipy synu", "miałem być frajerem? też się chwyciłem aparaciku", "to fałszywy, bo mówi prawdę", "błaznuję do...

dino | 2014-06-28

Wg mnie najlepsza czesc "Tytusa", moze dlatego, ze - pomimo iz mialam kilka tomow z tej serii - to od niej zaczela sie moja przygoda z tym komiksem :-)

Hojna123 | 2014-03-31

Fajne są te podruże w czasie. Najlepszy Kopernik.

Javy | 2014-07-23
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Świetny komiks z humorystyczną nutą.

Heatcliff | 2015-01-28
Przeczytana: 09 lipca 1990