Psychologia organizacji i zarządzania

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

Prof. dr hab. JAN F. TERELAK profesor zwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (kierownik Katedry Psychologii Pracy i Stresu). Rektor Wyższej Szkoły Suwalsko-Mazurskiej. Specjalizuje się w psychologii eksperymentalnej, zajmując się przede wszystkim psychologią stresu i psychologią pracy (psychologia organizacji i zarządzania, psychologią kosmiczną, lotniczą, polarną,...

Prof. dr hab. JAN F. TERELAK profesor zwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (kierownik Katedry Psychologii Pracy i Stresu). Rektor Wyższej Szkoły Suwalsko-Mazurskiej. Specjalizuje się w psychologii eksperymentalnej, zajmując się przede > wszystkim psychologią stresu i psychologią pracy (psychologia organizacji i zarządzania, psychologią kosmiczną, lotniczą, polarną, wojskową, sportu). W ramach eksperymentu naturalnego przebywał z mała grupą zadaniową w Stacji Antarktycznej PAN im. H. Arctowskiego na wyspie King George przez okres 14 miesięcy (jako jeden z czterech psychologów na świecie „zimował w Antarktyce), co zaowocowało wydaniem dwóch książek pt. Człowiek w sytuacjach ekstremalnych (1982) i Introspekcje Antarktyczne (1982). Inne publikacje książkowe to Higiena psychiczna i pilot (1975), Psychologia lotnicza (współautor, 1977), Medycyna i psychologia kosmiczna (współautor, 1980), Podstawy psychologii lotniczej (1988), Psychologia pracy i bezrobocia (1993), Stres psychologiczny (1995), Studia z psychologii stresu (1997), Psychologia konsumenta i reklamy (współautor, 1998), Źródła stresu (red., 1999), Psychologia menedżera (1999), Psychologia stresu (2001), Stres organizacyjny (2005), Wprowadzenie do psychologii (2005). Jest autorem ponad 200 artykułów opublikowanych w czasopismach zagranicznych i krajowych. wszystkim psychologią stresu i psychologią pracy (psychologia organizacji i zarządzania, psychologią kosmiczną, lotniczą, polarną, wojskową, sportu). W ramach eksperymentu naturalnego przebywał z mała grupą zadaniową w Stacji Antarktycznej PAN im. H. Arctowskiego na wyspie King George przez okres 14 miesięcy (jako jeden z czterech psychologów na świecie „zimował w Antarktyce), co zaowocowało wydaniem dwóch książek pt. Człowiek w sytuacjach ekstremalnych (

Gorzka | 2016-02-16
brazowycukier | 2014-06-29