Hinkul na bezkociej wyspie

Wydawnictwo: Book House
978-83-7612-423-0
kot Hinikuł
Aleksander

Pełna humoru historia o wyjątkowym kocie Hinkulu, podróżniku i wynalazcy! Pewnego dnia odkrywa on w piwnicach starego domu tajemniczą, pożółkłą mapę, która wskazuje drogę do… skarbu! Hinkul nie czeka ani chwili. Buduje tratwę i wyrusza na spotkanie z przygodą! Magiczne ilustracje – oto książka, którą pokocha każdy Młody Czytelnik!

książek: 1941
Anna | 2013-07-04
Przeczytana: 01 lipca 2013

Agnieszka Stelmaszyk to pisarka książek dla dzieci i młodzieży. Ma na swoim koncie wiele popularnych i lubianych przez młodych czytelników powieści, jak też krótkich opowieści skierowanych do maluchów.
"Hinkul na bezkociej wyspie" to historia niezwykłego kota, napisana wspólnie z synem Krzysiem przez pisarkę. Ilustracje od pierwszych stron budzą zainteresowanie, ciekawią i bawią, są barwne i kolorowe, przykuwające uwagę, a i tekst napisany jest w sposób zachęcający dziecko do czytania. Poszczególne wyrazy są różnokolorowe, pogrubione, pisane na półokrągło, imitują też fale, biegają po stronach, nie zważając na nic i nikogo, dzieje się w tej historii, oj, dzieje!
"Hinkul nie był zwykłym kotem. Był słynnym podróżnikiem i wynalazcą."*cytat pochodzi z książki,
od tych słów zaczyna się nasza kocia przygoda. Wiadomo od samego początku, że będzie nie banalnie i zupełnie inaczej. Nasz tytułowy bohater znajduje mapę, z napisanym na niej wiele znaczącym słowem SKARB! więc cóż może począć,...

Anna Janczyszyn | 2015-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2015