Portret ze słów

Tłumaczenie: Hanna Igalson
Seria: Współczesna Proza Światowa
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Retrato hablado

Pełna demaskatorskiej pasji opowieść osnuta wokół postaci "rekina przemysłowego" w fikcyjnym państwie Ameryki Łacińskiej. Śmierć multimilionera wydobywa na jaw całą sieć ukrytych powiązań, jak i rewelacji z jego życia prywatnego, rzucając przy tym światło na jego najbliższe otoczenie. Portret człowieka jest więc tutaj także, jak to określił sam autor, portretem zagrożonego korupcją społeczeństwa.

Misia | 2012-03-16

Autor w powieści przedstwia portret milionera. Jednak o kolejach jego życia dowiadujemy się z relacji przedstawianych przez jego najbliższych przyjaciół. Główny bohater na początku ukazywany jest w samych superlatywach. Jednak w miarę zagłębiania się w powieści dowiadujemy się jaką w rzeczywistości osobą był ów milioner i co na prawdę myśleli o nim najbliżsi. Kaiążka wiernie ukazuje brutalny bezwzględny świat biznesu a także zakłamanie jakie otacza osoby bez zasad moralnych.

sowidyl | 2016-10-23
koszałekopałek | 2016-10-04