Un mundo para Julius
Róża_Bzowa

Powieść ukazuje świat limeńskiej śmietanki towarzyskiej widziany oczami wrażliwego dziecka.
Książka odniosła olbrzymi sukces, została przetłumaczona na wiele języków i dziś jest uważana za jedną z ważniejszych pozycji latynoskiego boomu literackiego z końca lat 60.

źródło opisu: Wikipedia

źródło okładki: własne

Konrad | 2016-11-12

Chwyciłem jako zagorzały fan Latynoamerykanów i nie zważając na objętość rzuciłem się w nurt lektury - po czym wyhamowałem, zmieniłem ustawienia, i dopiero wtedy ruszyłem dalej. Zdecydowanie najmniej latynoamerykański z pisarzy z tamtego rejonu, jakich do tej pory czytałem. Książka to szeroki, solidny, ale lekko napisany obraz życia zamożnej rodziny z Limy, pisany z perspektywy niedorosłych jej członków. Autor nie stroni od środka, do którego wielu realistów podchodzi z dystansem, a mianowicie do humoru. Polecam miłośnikom powieści obyczajowej w angielskim stylu - wbrew pozorom limańskie rezydencje nie tak wiele dzieli od angielskich country houses. Fanów szybkiej akcji i zawiłej intrygi odsyłam do innych tytułów innych autorów.

portos | 2016-10-11
juliaiw | 2015-08-13