Nasza gra

Wydawnictwo: Al Fine
6,29 (14 ocen i 2 opinie)
tłumaczenie
Maciej Pertyński
Our Game
powieść
hunter

Dr. Larry Pettifer, wykładowca uniwersytetu w Bath, nie pojawia się na inauguracji roku akademickiego, ani na następnych zajęciach. Zawiadomiona przez władze uczelni policja wszczyna poszukiwania i odwiedza przyjaciela zaginionego - Timothy'ego Cranmera. Tim, były urzędnik państwowy, a obecnie właściciel ziemski, udziela wykrętnych odpowiedzi na zadawne pytania, zasłania się niepamięcią lub wręcz mija z prawdą. Pozbywszy się w końcu stróżów prawa, telefonicznie informuje o ich wizycie swoich byłych pracodawców. Ci wzywają go do Londynu i poddają szczegółowej indagacji. Bowiem działalność naukowa Pettifera, tak jak i posada Cranmera w Ministerstwie Skarbu to tylko przykrywki dla ich pracy w wywiadzie: Larry był podwójnym agentem, Tim zaś jego oficerem prowadzącym. Wraz z końcem zimnej wojny stali się zbędni i obu wysłano na przedwczesną emeryturę. Po latach odgrywania ról i wykonywania cudzych rozkazów zadają sobie pytanie: kim naprawdę jestem i co zamierzam zrobić z resztą swojego życia?
Akcja "Naszej gry"koncentruje się na poszukiwaniach Larry'ego przez Tima, który od pewnego momentu również staje się uciekinierem. Stopniowo odkrywa on sekrety swojego byłego agenta, a jednocześnie ujawnia własne tajemnice (narracja prowadzona jest w pierwszej osobie). W szeregu retrospekcji poznajemy historię ich znajomości i długotrwałej współpracy, a także skomplikowane relacje między obu mężczyznami o tak odmiennych osobowościach, że gdyby nie płeć, powieść możnaby zatytułować "Rozważna i romantyczna".

źródło opisu: Wydawnictwo al fine, 1995

• Podziemny labirynt
  • Oddech smoka. Morderstwa na Sodermalmie
  • Szturmując niebo
  • Tabloid. Śmierć w tytule
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • W krainie kolibrów

7,2 (5 ocen i opinii)
Tabloid. Śmierć w tytule
Piotr Głuchowski , Marcin Kowalski

6,83 (24 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

Kalinowe serce
Teresa Ewa Opoka

6,31 (16 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
bekjef | 2014-02-17
Przeczytana: 16 lutego 2014

rewelacyjna, ale jak zwykle autor wymaga od czytelnika skupienia, podążania za jego myślą.

Joanna | 2013-04-08
Przeczytana: 09 kwietnia 2013