Antologia wierszy publikowanych po 1918 roku - wybór i oprac. Witold Kaliński. Poeci, których utwory znalazły się w antologii: Bolesław Leśmian, Leopold Staff, Kazimiera Iłłakowiczówna, Julian Tuwim, Jan Lechoń, Kazimierz Wierzyński, Antoni Słonimski, Jarosław Iwaszkiewicz, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Jerzy Liebert, Stanisław Baliński, Władysław Broniewski, Tytus Czyżewski, Bruno...

Antologia wierszy publikowanych po 1918 roku -
wybór i oprac. Witold Kaliński.

Poeci, których utwory znalazły się w antologii: Bolesław Leśmian, Leopold Staff, Kazimiera Iłłakowiczówna, Julian Tuwim, Jan Lechoń, Kazimierz Wierzyński, Antoni Słonimski, Jarosław Iwaszkiewicz, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Jerzy Liebert, Stanisław Baliński, Władysław Broniewski, Tytus Czyżewski, Bruno Jasieński, Anatol Stern, Aleksander Wat, Adam Ważyk, Tadeusz Peiper, Julian Przyboś, Władysław Sebyła, Lucjan Szenwald, Konstanty Ildefons Gałczyński, Józef Czechowicz, Mieczysław Jastrun, Czesław Miłosz, Stanisław Jerzy Lec, Zbigniew Bieńkowski, Jan Twardowski, Tadeusz Gajcy, Krzysztof Kamil Baczyński, Tadeusz Borowski, Tadeusz Różewicz, Wisława Szymborska, Miron Białoszewski, Tadeusz Nowak, Zbigniew Herbert, Andrzej Bursa, Stanisław Grochowiak, Halina Poświatowska, Urszula Kozioł, Ernest Bryll, Ewa Lipska, Rafał Wojaczek i Ryszard Krynicki.

źródło opisu: WSiP, 1989

| 2014-08-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poezja
Przeczytana: 2013 rok

Ilość gwiazdek nie stanowi oceny twórców, byłoby to karkołomne i niemiarodajne, lecz dotyczy wyboru utworów zamieszczonych w tej antologii. Są one reprezentatywne dla autorów - jak można się spodziewać po wydawnictwie, którego rolą jest sygnalizowanie i wskazywanie kierunków dalszych (oby!) poszukiwań.

boyaryshnya | 2014-08-22

Książka rodziców do której zajrzałam przypadkiem. Warto-warto! Rozkochali mnie poeci polscy w sobie.

milogro | 2014-10-08

Dobry wybór. Pozwala przyjrzeć się różnorodności autorów, posmakować. Wystarczający aby zachęcić do dalszych poszukiwań już w sprecyzowanym kierunku

patrycja_wojtowicz | 2014-09-22

Bardzo dobra antologia poetów XX wieku.

Family | 2012-12-30

łdz