Przeklete kamienie

Tłumaczenie: Maciej Antosiewicz
Wydawnictwo: Magnum
Blood from a stone : the quest for the life diamons
83-85852-95-6
historyczna
Kati

Nazywano je Diamentami Życia - wielkie nieoszlifowane kamienie najwyższej jakości, kupowane przez bogatych Żydów z Europy Wschodniej, które w czasie II wojny światowej miały służyć jako ich paszport do wolności. Niewiarygodna, oparta na faktach opowieść o czterdziestu spośród owych diamentów, ich podróży z kopalń Afryki Południowej do diamentowych centrów w Antwerpii i Amsterdamu, wojennych losach i poszukiwaniach po wojnie ukrytego skarbu.Na podstawie książki powstał dwugodzinny film dokumentalny, wyprodukowany i emitowany przez brytyjski The History Channel.

Kati | 2010-11-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Ksiazka pochlonela mnie do tego stopnia,ze mialam trudnosci sie z nia rozstac.Rozbudza ciekawosc czytelnika.Losy owych diamentow i ludzi ktorzy sie z nimi zetkneli sa niesamowite, splecione z historia i czasami wspolczesnymi.Czytelnik nawet sie nie domysla ile niespodzianek czeka na niego podczas czytania tej lektury.

darek78 | 2016-07-24
Agnieszka | 2016-07-18