Portret z diamentów

Seria: Naokoło Świata
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Bajkał, Syberia, Rosja, Tajga
Honorka22

Książka ta mówi o "tajemniczym" Bajkale, tajdze, niedźwiedziach i sobolach, a przede wszystkim o ludziach marzących o uczłowieczeniu Syberii, budujących miasta poszukujących minerałów, uprawiających ogrody kwiatowe i warzywne - o ich dramatycznych przygodach i życiu codziennym.

źródło opisu: Iskry

źródło okładki: Własne

Phoenix79 | 2013-05-28
Przeczytana: 28 maja 2013

Generalnie książki nie polecam chyba, że jesteś fanem kwitnącego socjalizmu w ZSRR, gdzie stal się leje, moc truchleje, celuloza kwitnie a Syberia, podobnie jak cały "Sojuz" jest ziemią gdzie można znaleźć wszytko.

Szymon | 2016-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

Całkowicie zgadzam się z przedmówcą. Typowy sowiecki "produkcyjniak". Interesujące jedynie w celach poznawczych (dlatego przebrnąłem przez tę pozycję). Poza zachwytami nad planową ekonomiką polecam delikatne wstawki na temat wyższości ZSRR nad gnijącym Zachodem.

ArtZ72 | 2017-08-21
Przeczytana: 1996 rok