Sierota Europy

Wydawnictwo: Alfa - Wero
83-7179-222-0
opowiadanie, Polska, Europa
hunter

Sierota Europy jest zbiorem najlepszych opowiadań Nowakowskiego z lat 80. - wyraziste, żywe portrety wielkich i małych postaci stanu wojennego, drani różnego kalibru, opisy nastrojów i odczuć, stanów wiary i niewiary, nadziei i beznadziei, zobojętnienia i paranoi. Sylwetki skarlałych manekinów, kurczowo odcinających kupony od własnej przeszłości, żyjących snami o potędze - prorocza wizja polskiego wejścia do Europy - na długo pozostają w pamięci.

Marek Nowowiejski | 2014-10-14
dantes26 | 2013-07-15