Te same gwiazdy
historyczna
Carmen

Kontynuacja losów bohaterów książki "Jadwiga i Jagienka". Opowiada ona nadal o losach królowej Jadwigi która wyszła za Jagiełę. Poznajemy tutaj bliżej losy ukochanego Jagi Jędrka. Można powiedzieć że Jaga stała się postacią drugoplanową, na czołówkę wyszły podróże Jędrka. Tym razem przenosimy się z Krakowa do Wiednia, Padwy, Wenecji, Pragi. Poznajemy życie młodego lekarza na tle wydarzeń...

Kontynuacja losów bohaterów książki "Jadwiga i Jagienka".

Opowiada ona nadal o losach królowej Jadwigi która wyszła za Jagiełę. Poznajemy tutaj bliżej losy ukochanego Jagi Jędrka. Można powiedzieć że Jaga stała się postacią drugoplanową, na czołówkę wyszły podróże Jędrka. Tym razem przenosimy się z Krakowa do Wiednia, Padwy, Wenecji, Pragi. Poznajemy życie młodego lekarza na tle wydarzeń historycznych np. Bitwa pod Grunwaldem.
Książka rozpoczyna się kilka miesięcy po śmierci matki Jadwigi. W momencie początku podróży Jędrka do Padwy. Pomimo wielu problemów dociera wreszcie do celu. Czy Jagna pomimo kilku lat z dala od siebie będzie nadal go kochać?

źródło opisu: http://wszystkotojuzbylo.blogspot.com/2013/02/te-s...(?)

źródło okładki: zdjęcie autorskie

ewula | 2013-10-30

Świetna,jedna z lepszych powieści historycznych!

Michał | 2018-05-02
Przeczytana: 1987 rok

O ile "Jadwiga i Jagienka" rzeczywiście sprawia wrażenie dość staromodnej literatury "dla dziewczynek" ale tych, co już teraz babciami się stały (bo do dzisiejszych chyba mniej by trafiła), to "Te same gwiazdy" są już raczej pełnowartościową powieścią historyczną osadzoną na przełomie XIV i XV. Można by ją nawet prawie nazwać powieścią kampusową, jako że w dużej mierze rozgrywa się w środowisku żaków i jednych z najlepszych średniowiecznych uniwersytetów. Poza tym sporo przygód i nienachalne ale jednak ciągle obecne tło polityczne. Przeczytałem lata temu z przyjemnością, potem znowu drugi raz i na pewno jeszcze zdejmę z półki :-)

Magda_net | 2017-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2017