Cień dłuższego ramienia

Cykl: Broniś Mączyński (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
historyczna
efka

Czy w przepastnych magazynach Biblioteki Narodowej, wśród zakurzonych, starych książek, może się kryć jakakolwiek tajemnica? Czy można tam przeżyć fasynującą, niebezpieczną przygodę? A jednak właśnie tam Broniś Mączyński, nieśmiały, początkujący bibliotekarz, natrafia na tajemnicze zapiski, pozostawione przez jego pradziada. Idąc ich tropem, przeżywa wiele pełnych grozy chwil..

Pięć za pomysł, dwa za wykonanie.

Ciekawy punkt wyjścia, ale:
- narracja zbyt "prostolinijna",
- mało napięcia nawet w kulminacyjnym momencie,
- sztuczne nieco dialogi.

Wielka szkoda, książka nosi w sobie wielki potencjał. Niewykorzystany.
Ale i tak przyjemnie było pobuszować nieco po zakamarkach Biblioteki Narodowej oraz meandrach historii Polski.

KasiaP | 2016-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2016

Kiedyś czytałam ją z wypiekami, dziś trąci myszką. Zestarzała się fabuła, postrzeganie świata, maniery. Zupełnie inaczej pisze się teraz. A jednak...coś niej jest, coś takiego jak powieściach Conan Doyle'a....Jakaś magia, zapach innego świata.

Bałucki | 2016-09-12
Babcia Gąska | 2016-09-03