Romans królewski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
historyczna
piotrex

Nota wydawcy:
Wznowienie powieści historycznej z czasów Jana Kazimierza, pióra znanego i cenionego autora.
Tematem jest głośny w połowie XVIII stulecia romans króla z "cudną jejmością", Elżbietą Radziejowską. Szeroko i barwnie zarysowane tło historyczne i obyczajowe, przedstawienie zabiegów dynastycznych Marii Ludwiki oraz knowań magnatów i szlachty czynią lekturę książki niezwykle zajmującą.

Kachusek | 2013-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Nastawiłam się na ciekawie opisaną historię romansu Jana Kazimierza, tymczasem były przygotowania do walk, wiało nudą, a opisy były tak zakręcone, że momentalnie przechodziły np od nerwów króla do jakiejś biesiady i w ogóle nie wiadomo po co i na co. Kompletnie nie moja bajka mimo, że lubię opowiadania z tamtych czasów.. Cóż, pora na kolejną książkę :)

nika200906 | 2016-11-28
Przeczytana: 09 grudnia 2016