literatura faktu
Honorka22

Plon wyprawy autora do Mikronezji. "Ludzie i atole" - pierwsza w Polsce książka o tym kraju archipelagów, ponad 2 tysięcy małych wysp zachodniej części Oceanu Spokojnego, bogata jest w treść. Czytelnik otrzymuje wszechstronny, a jednocześnie żywy i barwny opis życia i obyczajów mieszkańców koralowych wysp, ich historię, a także ocenę stosunków gospodarczych i politycznych. Autor bogatą paletą...

Plon wyprawy autora do Mikronezji.
Czytelnik otrzymuje wszechstronny, a jednocześnie żywy i barwny opis życia i obyczajów mieszkańców koralowych wysp, ich historię, a także ocenę stosunków gospodarczych i politycznych. Autor bogatą paletą barw maluje uroki egzotycznej przyrody, osobliwości natury. Kreśli pełne przygód życiorysy słynnych odkrywców wysp, szuka śladów długoletniego pobytu i pracy Polaka - Jana Stanisława Kubarego, znanego etnografa i podróżnika, Pierwszego Reportera Mikronezji.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: www.wbibliotece.pl