Hitler w Argentynie i Czwarta Rzesza

Wydawnictwo: Wydawnictwo WIS-2
978-83-88259-46-3
literatura faktu
hunter

Kompleksowa analiza niemieckich prób zabezpieczenia potencjału państwa w końcowym okresie wojny poprzez organizowanie transportów do Japonii i krajów neutralnych. Dotyczyło to zarówno "wymiany technicznej", jak i ewakuacji. Opisano nieznane wcześniej epizody związane z rejsami okrętów podwodnych, wiele opisano po raz pierwszy. Najwięcej miejsca poświęcono roli Japonii i Argentyny, wywozowi najcenniejszych projektów zbrojeniowych i wielomiliardowych kapitałów.

Obszerny rozdział opisuje bardzo słabo znaną kwestię enklaw zakładanych przez służby specjalne III Rzezy w Argentynie i Chile. Wiele poświęcono również kwestii ucieczki Hitlera z Berlina oraz losom jego i Martina Bormana w Argentynie. Książka prezentuje końcowy okres wojny w zupełnie innym świetle, poświęcona jest kontynuacji rozciągającej się na okres powojenny.

Pio | 2015-09-21
Na półkach: Posiadam, Sprzedam, 2015, Przeczytane