Czwarta rzesza: Poszukiwania fortuny nazistów

Wydawnictwo: Wydawnictwo WIS-2
83-88259-26-1
II wojna światowa
literatura faktu
hunter

Książka przedstawia nieznane fakty stanowiące kulisy zakończenia II wojny światowej. Autor w charakterystyczny dla siebie sposób ukazuje, jak grupa osób z bezpośredniego otoczenia Hitlera postanowiła zbić kapitał na wojennej klęsce i przekształcić ją w najbardziej dochodowe przedsięwzięcie w historii świata. Odkrywa przed nami kanały tajnych ewakuacji i w poszukiwaniu fortuny nazistów dociera do Japonii, Argentyny a nawet do mitycznej Nowej Szwabii na Antarktydzie.

Dariusz | 2016-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Koniec wojny i co dalej z nazistami, którzy wzbogacili się na ludziach. Klęska zbliża się dużymi krokami, pośpiech zmusza nazistów bo ewakuacji wszystkich bogać i to co może posłużyć wrogowi zniszczyć. Argentyna kraj docelowy dla nazistów i ich łupów. Zawsze były dwie obce i podczas wojny naziści mieli obce ewakuacji. Nie jeden wzbogacił się na klęsce nawet z otoczenia Hitlera. Fakty które na historii nie omawia się, bo nie ma czasu.
Historia drugiej wojny światowej zawsze budzi podziw technologia wojenna i plany działania aliantów i nazistów. Inżynierowie mieli co robić podczas wojny.

clouds82 | 2016-11-15
Przeczytana: 2013 rok