Spowiedź Lucjana Skobiela

Wydawnictwo: Replika
hunter

Spowiedź Lucjana Skobiela i czytałem ją (...) z wielkim przejęciem, bo każda stronica tej książki wstrząsa i wzrusza. Temat chyba przez nikogo dotąd nie podjęty - tragedia małżeństwa z Niemką na tle naszej wrześniowej tragedii. I tragedia dziecka i ojca, rozwiązana i rozjaśniona jego wielką miłością. A sama postać tytułowa - co za bogactwo! Jestem Panu głęboko wdzięczny za tę książkę." Z listu Jana Parandowskiego do Eugeniusza Paukszty

kasandra_85 | 2011-02-04
Przeczytana: luty 2011

leszel | 2016-09-28
Przeczytana: 28 września 2016

Bardzo dobra książka podejmująca nieczesto poruszany temat małżeństw polsko-niemieckich w czasie ostatniej wojny. Ale akcja dzieje się przez ok. 40 lat, więc tak naprawdę jest to bogata niemal epopeja rodzinna w wieloma wątkami, przemyśleniami, obserwacajami. Mało znana ale na pewno wartościowa książka Eugeniusza Paukszty.
Więcej o twórczości Eugeniusza Paukszty znajdziesz tu:

PWS | 2017-01-06