Gwiazda spada

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
83-207-0302-6
Marsja

Inne wydania

"Wszystko umiera - nawet ciała niebieskie i tylko marzenia są nieśmiertelne".

Bohaterką jest Magdalena Weronicz - młoda kobieta, krakowianka, zakochana zabójczo w starszym od siebie malarzu. To opowieść o dojrzewaniu i poszukiwaniu uczucia. O zrozumieniu drugiego człowieka i codziennej walce z trudami życia.

"Jak żałosna królowa idąca na gilotynę prowadzę moje wspomnienia na ścięcie."

Dona | 2016-05-23
Przeczytana: 03 marca 2016

Jalu Kurek, autor o osobliwym imieniu , które było dziecięcym przezwiskiem, ma w swoim dorobku kilka książek, jest autorem wielu liryków, poematów, opowiadań i powieści.
Książka "Gwiazda spada" czytało mi się z początku ciężko i stąd tak niska ocena. Tematem jest miłość młodej kobiety do starszego dużo mężczyzny, poszukiwaniu i rozkwitu uczucia.
Jeśli lubicie książki w stylu lat 60-tych, zachęcam do przeczytania .
[TWK 27]

Marsja | 2011-02-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Najważniejsza książka mojego życia...

Marek | 2014-03-10
Przeczytana: 01 stycznia 1984

Czytałem ją jakieś 30 lat temu gdy byłem jeszcze młody, romantyczny i ... niecierpliwy. Pamiętam, że w tamtym czasie bardzo rzadko udawało mi się uczciwie przebrnąć przez całą książkę, tak od deski do deski. I pamiętam, że w wypadku tej powieści było zgoła inaczej. Nie tylko przeczytałem ją całą, ale wprost nie mogłem się od niej oderwać. To było prawdziwe zauroczenie.
Jednakże mijają lata, człowiek się zmienia (starzeje) i stało się tak, że dzisiaj zabrakło mi odwagi aby wystawić jej ocenę.
Powiadają - stara miłość nie rdzewieje - no nie wiem? Sprawdzę to przy pierwszej okazji.

m_kozlowska | 2017-02-07

„Ktoś inny zadowoliłby się schwytaniem ptaka na miarę swoich marzeń. Ja żyje w ustawicznej pogoni za czymś, co chyba nie istnieje”. To jedno zadnie z książki mogłoby być całą recenzją. Wiecen na blogu , zapraszam : http://oksiazce.piszecomysle.pl/2017/02/07/gwiazda-spada/

m_kozlowska | 2017-02-08

Ktoś inny zadowoliłby się schwytaniem ptaka na miarę swoich marzeń. Ja żyje w ustawicznej pogoni za czymś, co chyba nie istnieje”. To jedno zadnie z książki .. dalsza recenzja na blogu : http://oksiazce.piszecomysle.pl/2017/02/07/gwiazda-spada/

Bardzo dobra ksiąźka....

Mania | 2016-04-06