Ekonomia wolnego rynku t.1

Wydawnictwo: Fijorr Publishing
biznes, finanse

(...) Jedną z podstawowych cech dzieła Rothbarda jest jasność wypowiedzi i precyzja w wyrażaniu treści. W przeciwieństwie do takich myślicieli jak James Madison czy Karol Marks, nie potrzeba wielu dysertacji, artykułów, czy grubych tomów, by odpowiedzieć na pytanie Co Rothbard naprawdę miał na myśli? .

mts | 2014-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2014

"Ekonomia wolnego rynku" to opus magnum Rothbarda i jego wielki (także objętościowo) traktat ekonomiczny. W pierwszym tomie Rothbard przedstawia podstawy austriackiej szkoły ekonomii, a także opisuje mechanizm powstawania cen i wartościowania dóbr. Z pewnością jest to dzieło, które warto znać, bo pozwala lepiej zrozumieć jak funkcjonuje gospodarka.

Każdy kto czytał Rothbarda wie, że jego pisma ekonomiczne są napisane prostym, logicznym językiem, który jest w stanie zrozumieć także zainteresowany tematyką laik. To ewenement w ekonomii, bo większość ekonomistów pisze niezrozumiale i kieruje swoje dzieła tylko do innych ekonomistów. Rothbard jest inny i mozolnie tłumaczy nam wszystko po kolei. Czytać trzeba uważnie, ale wszystko można doskonale zrozumieć. To może też być jednym z nielicznych minusów książki - czasem rozważania są może zbyt długie i szczegółowe, ale z drugiej strony to pozwala lepiej zrozumieć problematykę. Na minus zaliczyłbym też ocierające się o ideologię fragmenty...

Wolnościowiec | 2012-10-07
Przeczytana: 06 września 2012

Nie dorównuje Ludzkiemu działaniu Misesa ale polecam ją dla osób zaczynających swoją przygodę z ekonomią

| 2010-08-28
Przeczytana: 2009 rok

nie wymagajcie od Rothbarda zbyt wiele. dobrze się czyta, ale to przecież nie wszystko...

WolnaKonserwa | 2016-06-03
piotrk7 | 2016-04-06