Manifest Nowego Libertarianizmu

Okładka książki Manifest Nowego Libertarianizmu
Samuel Edward Konkin IIIMurray Newton Rothbard Wydawnictwo: Stowarzyszenie Libertariańskie filozofia, etyka
filozofia, etyka
New Libertarian Manifesto
Stowarzyszenie Libertariańskie
2020-06-10
2020-06-10
Kamil Łukasiewicz, Łukasz Kowalski, Tomasz Śledziński, Weronika Tomaszewska
libertarianizm agoryzm

Na półkach: , , , , , ,

Bardzo dobrze, że pozycja zawiera swoistą recenzję Rothbarda, która jest bardzo trafna i powoduje, że czytelnik niekoniecznie musi formułować własną.

Konkin, jak zauważył Rothbard jak i Marcin Chmielowski w przedmowie, zdaje się być kompletnie odklejonym od rzeczywistości mitomanem i romantycznym idealistą. Szczerze przyznam, że wcześniejsza lektura Agoryzmu Chmielowskiego zostawiła lepszy posmak niż lektura materiału źródłowego. Konkin również obiecał kontynuację na podobieństwo Kapitału Marksa, ale z tego co się orientuję, nigdy nie powstało.

Jest to dzieło siermiężne obarczone wieloma błędami typowymi dla romantycznych historiozofów. Autor wyciąga wnioski z nieistniejących faktów i atakuje libertarian robiących coś więcej niż "posty i modlitwy", jak to trafnie nazwał Rothbard.

Trochę szkoda, że Konkin nie usystematyzował swoich pomysłów i nie zostawił po sobie większej spuścizny, ponieważ , być może, wywołałby większy ferment w zdogmatyzowanym środowisku libertariańskim.

Dodaj cytat z książki Manifest Nowego Libertarianizmu