Mity dla dzieci

Wydawnictwo: Literatura
Agnieszka

Mity dla dzieci Grzegorza Kasdepke to lektura wprowadzająca najmłodszych czytelników w świat starożytnej Grecji, rozwijająca wyobraźnię dziecka, oryginalna i niezwykle interesująca. Kasdepke przedstawia dzieciom, w sposób niezwykle barwny i przystępny, Olimp - siedzibę bogów greckich, pełną przepychu i uczt, a także Grecję zwykłych śmiertelników, zamieszkiwaną przez ludzi oraz liczne nimfy,...

Kasdepke przedstawia dzieciom, w sposób niezwykle barwny i przystępny, Olimp - siedzibę bogów greckich, pełną przepychu i uczt, a także Grecję zwykłych śmiertelników, zamieszkiwaną przez ludzi oraz liczne nimfy, centaury i mityczne potwory.
Mity uczą, ale i bawią, dzięki niebanalnemu poczuciu humoru autora. Współczesny język, którym posługuje się Grzegorz Kasdepke, jego dowcip. smak i wrażliwość powodują, ze mity, mimo licznych scen brutalnych, mogą stanowić dla każdego dziecka znakomite kompendium wiedzy o starożytności.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2012

źródło okładki: zdjęcie autorskie

olgaja | 2015-04-13

Moje ulubione mity =].Bardzo humorystyczne i w dodatku mojego ulubionego autora[Grzegorza Kasdepke].W dodatku była bardzo śmieszna i bardzo dobra narracja dobra dla najmłodszych. Bardzo często śmiałam się i nawet momenty kiedy postać była w niebezpieczeństwie autor uchwycił tak że chciało mi się śmiać. Na dodatek były bardzo fajne ilustracje. Książka dobra dla uczących się czytać[ponieważ były w niej wielkie litery i dużo kolorowych ilustracji dla najmłodszych.

anezee | 2015-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2015

Pomysł genialny w swej prostocie.
Mity jako opowieści z natury swej opowiadane a nie spisane powinny być przekazywane językiem mówionym a nie literackim. Kasdepke wpisał w nie jeszcze wyraźną obecność dziecięcego czytelnika, do którego bardzo dowcipnie się zwraca od czasu do czasu.
Rewelacyjny pomysł zrealizowany bezpretensjonalnie i z wielką rzetelnością.
Polecam wszystkim dzieciom.

Z mitologią po raz pierwszy spotkałam się w liceum. Wcześniej miałam jako takie pojęcie kim był na przykład Dedal i Ikar, co się stało z Minotaurem itp. Jednak mity jako takie czytałam dopiero w szkole średniej. I powiem Wam szczerze, że bardzo mi się podobały. Żałowałam wręcz, że nie sięgnęłam po nie wcześniej. Według mnie większość z nich jest naprawdę ciekawa. To jak takie bajki dla maluchów. No własnie. Dlaczego więc są to wydania dla dorosłych, a nie dla dzieci? Zawsze mnie to zastanawiało.

Dopiero jakiś czas temu w ofercie wydawnictwa Literatura znalazłam tę oto książkę: Mity dla dzieci. Wierzcie mi, że bardzo mnie ten widok ucieszył. Wreszcie mity napisane w ten sposób, bym mogła je czytać mojej córce. Dla mnie to była wspaniała wiadomość i nie czekałam długo by sięgnąć po tę lekturę. Byłam przekonana, że Alicji również się one spodobają.

W lekturze, którą Wam tu dzisiaj prezentuję opisano 20 najbardziej znanych mitów. Wśród nich znajdziemy na przykład historię powstania...

Lady_Jane | 2014-10-31
Przeczytana: 2013 rok

Rewelacyjna książka, która pozwala dzieciom ze szkoły podstawowej zapoznać się z mitologią. Jej ogromnym atutem jest dostosowanie języka i sposobu opowiadania do wieku odbiorców - odwołania do otaczającego świata, podkreślanie ludzkiego wymiaru sporów i charakterów greckich bogów. Autorowi udała się wielka sztuka - uczynił mity bardziej zrozumiałymi, nie spłycając ich.

Uważam, że ta książka powinna zastąpić "Mitologię" Jana Parandowskiego w piątych klasach szkół podstawowych, gdyż język Parandowskiego czy Markowskiej niestety jest często zbyt trudny (archaiczny) dla współczesnych dzieci. Pierwsze spotkanie z mitologią powinno zainteresować uczniów, aby w późniejszym życiu chcieli pogłębiać swoją znajomość mitów, a nie omijać je wielkim kołem.

Całość uzupełniają ciepłe, , niezwykle sympatyczne i zabawne ilustracje. Warto zwrócić uwagę na wydanie - to starsze wyszło w dwóch tomach- każdy po 10 mitów, a w nowszym jest 20 mitów, co oczywiście wychodzi taniej.

weyra | 2013-04-05
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 07 lutego 2013

W przystępny i humorystyczny sposób autor zapoznaje dzieci z mitologią grecką. Moje maluchy były zachwycone a i mnie bardzo się podobała lektura. Gorąco polecam.

Pablo | 2011-09-10

Co jak co - realizm jest na poziomie podstawówki, ale przecież docelowymi odbiorcami tej książki są dzieci z podstawówki. Idealne jako bakcyl do zainteresowania się tematem mitologii greckiej.

pooli95 | 2013-02-24

Wspaniała książka dla dzieci ! Napisana świetnym językiem, dużo mi rozjaśniła gdy byłam dzieckiem. W dużej mierze dzięki niej zainteresowałam się mitologią grecką. Polecam !

Patrycja | 2011-02-04

Moja 6-letnia córka katuje mnie tą książka od roku. Mity podane na poziomie dzieci, z humorem i dramaturgią odpowiednia dla wieku 5 - 9 lat.

Darek | 2012-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2012

Pomijając język, jakim te opowieści są napisane, wydaje mi się, że są one bardzo przystępne i zachęcające dla najmłodszych. :)

Asia-Polihymnia | 2012-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2012

Greckie mity przedstawione w zabawnej, przystępnej formie.