Rommel o sobie

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
ROMMEL IN HIS OWN WORDS
83-7150-715-1
Michał

Jest to bogato ilustrowany wybór najciekawszych fragmentów autobiografii jednego z najwybitniejszych niemieckich dowódców drugiej wojny światowej. Autor wyboru, dr John Pimlott, jest kierownikiem Wydziału Badań nad Konfliktami Zbrojnymi Royal Military Academy, specjalizującym się w drugiej wojnie światowej; publikuje prace poświęcone broni, bitwom i kampaniom.

Dariusz | 2016-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2016

Erwin Rommel wybitny dowódca, który szybko myślał i szybko przemieszczał lubił podejrzewał ryzyko. Dowódca niemiecki o którym pamięta cały świat. Rommel zasłynął podczas drugiej wojny światowej walce w Afryce. Wielka Kampania Afrikakorps, pancerna bitwy El- Ghazali, Tobruk, El- Alamejm. Wojna o Afrykę została przegrana ponieważ Berlin nie chciał i nie interesował się Afryką tylko podbiciem Związku Radzieckiego. Złe decyzje nie podbicie Malty, utraty kontroli na Morzu Śródziemnym spowodowała utratę ciągłości dostarczania dostaw amunicji i paliwa. Lis pustyni zdobył uznanie i zaufanie swojej dywizji, odwaga na polu bitwy docenili nawet przeciwnicy o Rommlu wypowiadali się uznanie i szacunkiem. Historia Erwina Rommla jest znana zazdroszczą patrzyli się inni podejrzany o spisek otrzymuje wybór śmierć przez cyjanek lub sąd i prześladowanie rodziny. Wybrał opcję pierwszą . Rommel przeszedł do historii jako dobry strateg i bohater nawet jeśli reprezentował barwy nazistów.

MarcinKalinowski | 2016-05-31
Przeczytana: 2016 rok