Głębia jeziora

Beneath Bone Lake
978-83-241-36-384
dziecko, poszukiwania, powroty
Tajemnica

Dwoje ludzi połączonych wbrew gorzkim wspomnieniom uczuciem i walką z bezwzględnym przeciwnikiem Ruby Monroe po roku pracy za granicą nareszcie wraca do domu. Nie może się doczekać spotkania z córeczką. Ale zamiast radości powitania czeka ją koszmar: atak tajemniczego napastnika, pożar domu, śmierć przyjaciółki i wreszcie najstraszniejsze zniknięcie córki? Drżąc o życie swojego dziecka, Ruby prosi o pomoc Sama McCoya - tajemniczego i pociągającego mężczyznę i ostatniego człowieka, do którego powinna się zwrócić.

Mollinka_90 | 2016-08-04
Przeczytana: luty 2016

Dość sprawnie napisana książka utrzymana w konwencji thrillera.

Ruby Monroe po roku nieobecności, powraca do domu. Ma na nią czekać siostra Misty, pod której opieką przebywa córka Ruby - Zoe. Niepokój wkrada się w serce i umysł Ruby już na lotnisku, na którym nie czeka na nią nikt bliski. Jeszcze gorzej jest po powrocie do domu, gdzie po siostrze i córeczce nie pozostał ślad, za to imprezuje w nim podejrzane towarzystwo.
Kobieta rozpoczyna dramatyczną walkę o odzyskanie najbliższych. Pomaga jej w tym Sam McCoy - typ niegrzecznego chłopca, przebywający na warunkowym zwolnieniu, który jest ostatnią osobą, do której Ruby powinna zwrócić się z prośbą o cokolwiek. A jednak Sam odegra w tej historii bardzo ważną rolę.

Jak to w thrillerach bywa, znajdziemy tu przekupnych stróżów prawa i zagadkę tajemniczego flashdrive'a z tajnymi danymi. Ogólnie nie jest to może wyrafinowana lektura, ale czyta się szybko i trzyma w napięciu do ostatniej strony.

ejwa1960 | 2015-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2015

Książkę kupiłam jakiś czas temu z opisu wydawała się dosyć ciekawa.Porwanie dziecka,siostry,morderstwo przyjaciółki,ale dochodzenie do tego kto za tym stoi było jak dla mnie za długie i nudne.Przeczytałam ale nie sięgnę po inne książki pani Thompson.

Izabela Pycio | 2015-07-29
Przeczytana: 03 lipca 2015

Książka niczym nadzwyczajnym się nie wyróżnia. Poprawnie skonstruowana, jednak bez iskierki niezbędnej sensacji. Przewidywalna fabuła, a niektóre sceny i dialogi mogą irytować.

Agata | 2013-03-11
Na półkach: 2013, Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 11 marca 2013

Wciągnęła mnie historia zaginionej Zoy i Misty. Poszukiwania córki i siostry . Dodatkowo przekupni stróże prawa i historia pani szeryf . Wszystko to tworzy historię , choć przewidywalną jednak dającą dodatkowo do myślenia . Sam nie zważając na warunki zwolnienia chce pomóc Ruby . Akcja z powolnej robi się coraz szybsza i nim się zorientowałam był już koniec książki . Ciekawa kreacja bohaterów. Jak wiadomo matka za wszelką cenę odnaleźć swoje dziecko , co jest tu jak najbardziej podkreślone .

Agata | 2015-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2015

Intryga ciekawa, można by ją było nawet przełożyć na ekran kinowy, bo temat "chwyta" - matka walczy o swoją ukochaną córeczkę. Losy postaci zagmatwane, co jest gwarantem tego, że cały czas coś się dzieje. Wiele pięknych cytatów autorka zamieściła w książce. Książka zmusza do refleksji nad skłonnością człowieka do zła, przemocy, zabijania.

kama5 | 2012-12-04
Przeczytana: 02 grudnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ruby Monroe przywozi z zagranicy niebezpieczny flashdriv'a, który powoduje porwanie jej siostry i córki. Prosi ona o pomoc brata swojego zmarłego męża, z którym nie utrzymywała żadnych kontaktów. Podczas wspólnych poszukiwań i przeżyciach Sam i Ryby zbliżają się do siebie. Co z tego będzie? Co się stało z Misty i Zoe? Czy wyjdą one z tego żywe? O co tak naprawdę chodzi w tym wszystkim? Kto za wszystkim stoi? To są pytania, na które sami musicie sobie odpowiedzieć czytając ta książkę. Gorąco polecam :)

andelum | 2011-02-09
Przeczytana: 2011 rok

Książka, która trafiła w moje ręce przez przypadek. Pomimo przeczytania prawie połowy książki, nie dałam rady doczytać jej do końca. Być może intryga była ciekawa, ale została opisana tak drętwo, że nie chciało mi się czytać.

Natalia | 2015-10-21

mega dużo zwrotów akcji, trzyma w napięciu do samego końca, wciągająca i odrobina romansu w tle :-) takie książki lubię :-) polecam :-D

Alicja | 2016-11-06
Przeczytana: 2016 rok