Młodzież PRL. Portrety pokoleń w kontekście historii.

Hanna Świda-Ziemba Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie historia
978-83-08-04529-9
Wydawnictwo Literackie
historia PRL socjologia polityka wewnętrzna PRL
historia
978-83-08-04529-9
historia PRL socjologia polityka wewnętrzna PRL
Inne

Okładka książki Karta nr 94 Zbigniew Gluza, Redakcja Magazynu Historycznego KARTA, Wiktor Woroszylski, Hanna Świda-Ziemba
7,0
Karta nr 94 Zbigniew Gluza, Red...
Okładka książki Karta. Kwartalnik historyczny, nr 62 Zygmunt Klukowski, Agnieszka Knyt, Jan Nowak-Jeziorański, Redakcja Magazynu Historycznego KARTA, Ewa Sularz, Hanna Świda-Ziemba
0,0
Karta. Kwartal... Zygmunt Klukowski, ...
Okładka książki O tolerancji we współczesnej demokracji liberalnej Aneta Gawkowska, Iwona Jakubowska - Branicka, Krzysztof Kiciński, Kazimierz Krzysztofek, Marcin Król, Jacek Kurczewski, Jerzy Nikitorowicz, Stanisław Zapaśnik, Hanna Świda-Ziemba
0,0
O tolerancji w... Aneta Gawkowska, Iw...

piękne ujęcie historyczne tego okresu, z lekkością napisana, po prostu super

Bardzo dobre studium socjologiczne zawierające rzetelną informację na temat młodzieży PRL-u. Mnóstwo nawiązań do wydarzeń historycznych i politycznych mających wpływ na realia tamtego czasu. Książka byłaby jeszcze ciekawsza, gdyby była przeplatana jakimiś autentycznymi relacjami owej młodzieży, które zawierałyby anegdoty z tamtych czasów. Brakowało mi również zdjęć.

• PRL
  • Wojenne / Historyczne