16. Targi Książki w Krakowie. Rozdajemy wejściówki

LubimyCzytać LubimyCzytać
23.08.2012

Znane nazwiska, niezwykłe spotkania, tysiące książek i 4 dni literackiej uczty w Krakowie. Tak zapowiada się 16. edycja Targów Książki w Krakowie.

16. Targi Książki w Krakowie. Rozdajemy wejściówki

W dniach 25-28 października 2012r. odbędą się 16.Targi Książki w Krakowie. Tegorocznym hasłem przewodnim najważniejszego wydarzenia branży wydawniczej w Polsce, stały się słowa brytyjskiej pisarki Clare Morrall: Istnieję po to, by czytać książki… Gdy jesienią rozpoczynają się Targi Książki w Krakowie, przekonujemy się jak prawdziwe są to słowa: w ciągu 15 lat odwiedziło nas ponad ćwierć miliona czytelników, a minioną, jubileuszową edycję - przeszło 35 tysięcy!

Nowością tegorocznej edycji są bez wątpienia Wirtualne Targi Książki, które potrwają od 16 sierpnia do 28 października. Ta wspólna inicjatywa Targów oraz firmy eLibri pozwoli wszystkim czytelnikom przygotować się do zakupów książkowych nowości. Pod adresem www.ksiazka.krakow.pl w zakładce NOWOŚCI WYDAWNICZE wszyscy zwiedzający odnajdą tegoroczne nowości i premiery które w promocyjnych cenach dostępne będą tylko na Targach Książki w Krakowie!

W tym roku po raz drugi zostaną też wręczone tytuły Honorowych Ambasadorów Targów Książki w Krakowie. Wyróżnienie otrzymają cztery osoby, które promują Targi oraz ideę czytelnictwa w czterech stronach świata. Pierwszymi wyróżnionymi zostali: Anna Dymna i Krzysztof Orzechowski, ś.p. Marek Krawczyk, Ks. Mieczysław Maliński oraz Tadeusz Skoczek. O wyborze Ambasadorów w 2012 roku ponownie zadecydują: Honorowa Rada Targów Książki w Krakowie, Organizatorzy Targów oraz fani strony Targów Książki w Krakowie na Facebooku. Przyjaciele Targów Książki otrzymają, podczas uroczystego otwarcia 16. edycji, pamiątkowy glejt żelazny z targową pieczęcią.

Po raz piętnasty zostanie wyłoniony laureat Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza. 25 października, podczas finałowej gali, poznamy Autora najbardziej wartościowego dzieła z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki. Do Konkursu zostało zgłoszonych 50 publikacji. Nagrodzony Autor zostanie wyróżniony statuetką dłuta prof. Bronisława Chromego oraz otrzyma 30 000 zł. W ubiegłym roku laureatką Konkursu została ś.p. Hanna Świda-Ziemba za książkę Młodzież PRL. Portrety pokoleń w kontekście historii.

O tym, że Targi Książki w Krakowie to wyjątkowe wydarzenie nie trzeba nikogo przekonywać. Tegoroczna edycja z pewnością dostarczy miłośnikom literatury niezapomnianych spotkań z najpoczytniejszymi autorami z Polski i zagranicy, emocji wywołanych uczestnictwem w wyjątkowych wydarzeniach i przeżyć, dzięki którym każdego roku wracają na Targi Książki do Krakowa. W Targach udział wezmą czołowe wydawnictwa, księgarnie, instytucje kultury, przedstawiciele Nowych Mediów, drukarnie, producenci papieru, dystrybutorzy książek.

Do Krakowa przyjadą m.in. Martyna Wojciechowska, Beata Pawlikowska, Jolanta Kwaśniewska, Piotr Kraśko czy Adam Nergal Darski. Entuzjaści literatury naukowej będą mogli otrzymać dedykację m.in. od prof. Tomasza Jelonka, prof. Edwarda Polańskiego czy ks. prof. Marka Starowieyskiego, a fani sportu mogą liczyć na autografy Krzysztofa Hołowczyca i Mariusza Czerkawskiego.

Lubimyczytać.pl jest patronem medialnym 16. Targów Książki w Krakowie.


Uwaga Konkurs! Jakiej części Polski zostanie poświęcony tegoroczny Salon Małe Ojczyzny, projekt prezentujący dorobek literacki i kulturowy oraz odrębność poszczególnych regionów Polski?
Odpowiedzi wysyłajcie na adres konkurs@lubimyczytac.pl. Dwudziestu autorów prawidłowych odpowiedzi nagrodzimy pojedynczymi wejściówkami na Targi. Liczy się kolejność zgłoszeń!


komentarze [7]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 23.08.2012 16:53
Administrator

Jeszcze nie wszystko stracone - ciągle mamy kilka zaproszeń, zachęcamy więc do wysyłania maili pod adres konkurs@lubimyczytac.pl.

Ze wszystkimi laureatami skontaktujemy się osobiście.

Powodzenia!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
konto usunięte
23.08.2012 16:08
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

LubimyCzytać 23.08.2012 15:50
Administrator

Poprawny adres to oczywiście konkurs@lubimyczytac.pl .

Książkowe chochliki harcują w naszym biurze - przepraszamy!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
konto usunięte
23.08.2012 15:35
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

alison2 23.08.2012 15:25
Czytelniczka

inkownia: czy to na pewno dobry adres mailowy?
gmail mówi: Adres „konkursy@lubimyczytać.pl” w polu „Do” nie został rozpoznany. Upewnij się, że wszystkie adresy mają prawidłowy format.


zwykle prawidłowy adres brzmiał konkurs@lubimyczytac.pl

spróbuj najpierw z konkursy@lubimyczytac.pl, jeśli się nie uda to właśnie konkurs@lubimyczytac.pl, myślę że ten drugi będzie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
inkowiecka 23.08.2012 14:45
Czytelniczka

czy to na pewno dobry adres mailowy?
gmail mówi: Adres „konkursy@lubimyczytać.pl” w polu „Do” nie został rozpoznany. Upewnij się, że wszystkie adresy mają prawidłowy format.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 23.08.2012 13:46
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post