Dzieje kultury arabskiej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieje Kultur". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
7 (14 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Róża_Bzowa

Rzetelne przedstawienie dziejów kultury arabskiej we wszystkich jej aspektach od czasów najdawniejszych po dzień dzisiejszy. Książka omawia nie tylko dzieje arabskiej kultury islamu, ale także licznej grupy Arabów chrześcijan. Autor prezentuje kulturę arabską w epoce przedmuzułmańskiej (politeistycznej; judaistycznej i chrześcijańskiej), a następnie tworzy szeroką panoramę dziejów kultury krajów arabskich w epoce islamu. Omawia aspekty magiczne, symboliczne, duchowe i materialne kultury tego regionu. Prezentuje zarówno kulturę duchową (sztukę, naukę, filozofię, prawo), jak i materialną (architekturę, rzemiosło, zdobnictwo) oraz obyczajowość ludów arabskich.

Lesława | 2011-08-09

"Co to jest i czy istnieje kultura arabska?" Tymi pytaniami zaczyna się ta ciekawa pozycja dla wszystkich, którzy interesują się religią, obyczajami, językiem arabskim oraz wszystkim co związane z Arabią. Napisana fachowym, przejrzystym i zrozumiałym językiem. Prowadzi nas chronologicznie przez wszystkie epoki w dziejach krajów arabskojęzycznych. Zawiera też 3 pomocne aneksy oraz indeks nazwisk. Mój apetyt na wiedzę w tej tematyce zaspokoiła w pełni.

Vetollie | 2015-10-06
Przeczytana: 05 listopada 2015