Birma. Królowie i Generałowie.

Wydawnictwo: Albatros

Niezwykły, napisany plastycznym i żywym językiem esej historyczno-kulturowy o jednym z najmniej znanych państw świata. Wstrząsana niepokojami Birma to kraj samospełniających się przepowiedni, w którym każdy mężczyzna musi przynajmniej dwa razy w życiu na jakiś czas wstąpić do klasztoru. To także kraj, który jest kojarzony z juntą i łamaniem praw człowieka.

źródło opisu: Matras

anezee | 2015-02-18
Przeczytana: 13 lutego 2015

Warto przeczytać tę książkę jako uzupełnienie przewodnika, kiedy podróżuje się po Birmie. Choć pomija wiele regionów kraju i w kilku miejscach odrobinę nuży, to zawiera wiele barwnych opowieści, które na pewno zostaną w pamięci, np. taki jak ta o Anawaracie i królestwie Paganu.
Na pewno w przyszłości powstaną inne książki o historii Birmy - ciekawsze, obszerniejsze, dokładniejsze. Tymczasem jednak ta jest na razie najpełniejsza z tych dostępnych w sprzedaży.
Polecam również dlatego, że stoją za nią doświadczenia autora z podróży i dni spędzone na poznawaniu tego kraju z aparatem w ręku.

Amalia | 2016-11-09
Na półkach: 2016, Orient, Przeczytane