28 bajek arabskich

Blue Bird
orient bajki bajki arabskie
bajki
orient bajki bajki arabskie

Tak się złożyło, że miałam chwilę czasu i "pochłonęłam" tą książkę w jeden wieczór. Ale bardzo jestem z niej zadowolona. Piękne wydanie i przyjemna forma graficzna tej książki sprawia, że często do niej wracam. Moja ulubiona bajka to "Córka tkacza".

Od razu da się zauważyć, że baśnie arabskie są skierowane na opowiadanie. Teksty są krótkie, nawet bardzo krótkie i pozostawiają lekki niedosyt. Według mnie bardziej lub mniej ciekawe, interesujące lub nie. Są różne, jednak to co powinno je łączyć to morał - jakaś nauka lub promowanie uniwersalnych wartości, które niezmienne są od lat. Niestety tutaj mogłabym polemizować.
...

Nigdy wcześniej nie miałam przyjemności czytać innych bajek czy legend oprócz naszych, polskich. Arabskie były więc dla mnie całkowitym zaskoczeniem, jak najbardziej pozytywnym!
Pojawiły się historie śmieszne, smutne, refleksyjne, jak i zadziwiające - od początku do końca. Nie umiem wybrać ulubionej, ponieważ każda zawiera w sobie coś charakterystycznego, co powoduje, że...

• Wywrota.pl
  • Arabowo